Меню сайту
Наше опитування
Найбільша шкода об'єкту благоустрою
Всього відповідей: 17
Банери

Носівські сайти
Погода
Погода Носівка Прогноз погоди у Чернігові Прогноз погоди у Києві
"Носівські вісті"
Місцеве самоврядування: на сільських сходах
 Козарці ніколи не були байдужими до проблем своєї громади. І підтвердженням цьому, що, навіть, після тривалого періоду занепаду, руїн, при низці економічних, соціальних проблем село -- одне з найпривабливіших на Носівщині упорядкованим центром, збереженою його гуманітарною структурою й, навіть, виробничим комплексом. Хоч у останньому вже, кажуть, не без проблем… А ще, неоднораз будучи на сходах громади, переконувався в цьому також, сільчани не обминали нагоди, аби активно обговорити наболіле. І цього разу ні в масовості, ні в небайдужості учасників головних зборів сумніватися зайве. До того ж, на них уперше звітувалася новообраний сільський голова Марія Татаренко, яку сільчани шанують ще з попередньої посади керівника поштового відділення.
 І все ж, по-новому були у Марії Федорівни головні збори громади. Із самого початку уперше на сході прозвучав Державний гімн. До речі, в козарців, чи не в єдиної громади в районі, є власна символіка -- прапор і герб. А відтепер -- і гімн. Його автори -- відомий український поет-пісняр Олександр Демиденко та заслужений артист України Григорій Дворський, який написав музику і виконав надзвичайно хвилююче твір. Козарці, яким було вперше презентовано його, ледь стримували бентегу, а старші поколінням сліз не втримали.
 Коротки ... Читати далі »
Переглядів: 517 | Додав: Адмін | Дата: 27.02.2011

Місяць за місяцем
Лютий ще з давніх-давен у народі мав прізвисько лиходія. Й недарма. За переказом — це час, коли злі стихії послали найсильнішого з-поміж себе — Водяна — забрати у людей Сварогове тепло і захолодити їх. Тому і намагається Водян залити й охолодити землю. Давно те було, утім, зважаючи на досить суперечливий хід подій у природі, й до нині вважається невдячною справою прогнозувати лютневу погоду. Так, сьогодні ще можуть стояти міцні морози, а вже назавтра, дивись, південний вітер занесе дощову хмару. Все вище піднімається сонце, на стріхах сніг тане, а з північного боку навпаки -- інеєм береться. Однак зрозуміло, що нікого він уже холоднечею не налякає, хоч і примушує бути обачним, бо «лютий додає до зими охоти, та не забувай про добрі чоботи». 
 Утім, для хліборобів він прикметний вже іншим. Закінчувалися великі свята, закінчувався й зимовий відпочинок. Селяни перевіряли в коморах зерно, лаштували нехитрий реманент, вивозили гній на городи і поля. А ще -- особливо пильно слідкували за прикметами, намагаючись передбачити, якою буде довгождана весна. Нажаль, зараз рідко які з них збуваються, бо ми з вами так поспішали за технічним прогресом, так «насолили» нашій матінці-землі, нашій природі, що вже немає ні зими такої, як слід, з морозами й снігом, ні красної весни з чистими струмками і теплим сонечком. І все ж, згадаймо, які вони були ті ... Читати далі »
Переглядів: 619 | Додав: Адмін | Дата: 09.02.2011

З набранням чинності з 01.01.2011р. Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" основним завданням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності буде забезпечення організаційно-правової складової фінансування та надання соціальних виплат та послуг передбаченних базовим Законом.
Як зазначено вказаним вище законом №2464-ІУ, підставою для фінансування страхувальників робочими органами Фонду є заявка-розрахунок спеціальної форми, яка повинна містити інформацію про страхувальника (назва, адреса, реєстраційний код страхувальника, код ЄДРПОУ або ДРФО, телефон), про кількість днів непрацездатності та нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами. Разом з заявкою-розрахунком подається додаток, де міститься інформація про застрахованих осіб, стосовно яких прийнято рішення щодо нарахування матеріального. забезпечення у зв"язку з втратою заробітної плати ( доходу) внаслідок непрацездатності та копія протоколу засідання комісії ( уповноваженого) із соціального страхування.
Суб’єкти господарювання зможуть отримати фінансування за новими умовами, а саме в 10-ти денний термін з моменту подачі заявки-розрахунку в разі виплати заробітної плати (наприклад за січень 2011р.) з якої справиться єдиний соціальний внесок. Згідно нового законодавства єди ... Читати далі »
Переглядів: 1194 | Додав: Адмін | Дата: 09.02.2011

 Тиждень
Кожному з нас у своєму житті  частенько доводилося виступати в ролі відвідувачів якихось начальницьких кабінетів чи високих установ. Нехай не обов’язково начальницьких, не обов’язково до органів державної влади чи місцевого самоврядування, до керівників комунальних, акціонерних чи приватних підприємств, інших виробничих структур. Не обов’язково це можуть бути зауваження, скарги, ділові пропозиції або ж клопотання, зокрема, й   щодо   реалізації    прав і законних інтересів та  скарги  про їх порушення, як про це гласить Закон України «Про звернення громадян», при цьому чітко регламентуючи всю процедуру такого спілкування та реагування на нього. Чекаємо своєї черги на отримання необхідної довідки в одному кабінеті щоб віддати її в інший, збираємо потрібні папери в одній установі, затим стрімголов біжимо в сусідню. Оформлення субсидій, пенсійних та інших грошових виплат, підготовка документів на оформлення приватної власності, реєстрація суб’єктів підприємницької діяльності, зняття з реєстрації підприємства чи фізичної особи, збір довідок для поновлення пільг, оголошення в газету, оплата комунальних платежів та штрафів… 
  Список цей можна продовжувати до безкінечності, втім, сьогодні  про інше. Про те,  з чого для кожного з нас лише починається вирішення будь-яких власних справ. А саме - ... Читати далі »
Переглядів: 430 | Додав: Адмін | Дата: 09.02.2011

Семінари
Новий рік, перший місяць якого  вже  на останньому акорді, приніс чимало нового, зокрема у реформуванні медичних та інших бюджетних установ. Образно висловлюючись словами класика, ми нині переживаємо  революційну ситуацію, коли жити по-старому не можна, а по –новому не дуже хочеться. Надто, з огляду на те, що певні  нововведення ми вже проходили на практиці десятиріччя чи більше тому. Тобто , як підтверджує  історія, нове—це просто добре забуте старе.
 Власне, ці і не лише думки охоплювали більшість присутніх на семінарі- навчанні з міським, сільськими головами та секретарями рад, яке проходило минулого тижня у райдержадміністрації. Адже план роботи учасників організатори  запропонували  насичений. В кожному  із семи  питань порядку денного  було чимало нового, зокрема для новообраного депутатського корпусу рад. Адже для багатьох з них ця робота абсолютно нова.
 З -поміж  інших, чи не найбільше питань  і не знайдених відповідей  викликали  виступи  головного лікаря райлікарні М.К.Колєснікова, який зупинився на  передачі медичних закладів із підпорядкування  сільських рад на баланс рай лікарні. Все повертається на круги своя. І таку практику вже застосовували у 90-х. Життя покаже, але на сьогодні більше скептицизму ... Читати далі »
Переглядів: 438 | Додав: Адмін | Дата: 09.02.2011

 Тиждень
Усе в житті починається з малого. Пам’ятаєте? «Із зернини -- хліб, з промінчика -- зоря»… Стосується, безперечно, це, насамперед, духовних цінностей, бо в матеріальній сфері діють зовсім інші закони.
 Я наразі мовлю про духовне, порушуючи надзвичайно широку тему, яку можна коментувати з висоти досвіду найчисленнішими прикладами стосунків між людьми -- в родині, між сусідами, в суспільстві тощо. А втім, мене схвилював до глибини душі останній переказ на благодійний рахунок Спілки ветеранів Афганістану. Далеко не скромні свої 100 гривень внесла на пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам вчителька-пенсіонерка, не назвавши свого імені, як було це не раз в ході цієї доброчинної акції.
 Переважним числом звичайними людьми, пересічними громадянами з числа земляцької родини зібрано близько тридцяти тисяч гривень. Із своїх скромних заощаджень переказували кошти на пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам, відчуваючи, безперечно, свій борг перед поколінням захисників Вітчизни, яке обпалила остання в минулому столітті війна. До того ж у мирний час, війна на чужій землі, якої могло, зрештою, й не бути. Але совість, пам’ять, мудрість не дають права на байдужість багатьом людям Носівщини, сини і внуки яких хай і не звідали того, що випало на долю понад сотні юних земляків, але поруч із ними могли бути і їхні сини, в ... Читати далі »
Переглядів: 671 | Додав: Адмін | Дата: 20.01.2011

2011 - Рік партизанського руху
 У серці мішаного лісу, що обіймає Носівський і Ніжинський райони, є святе місце для кожного із нас -- урочище Орішне, де височіє обеліск полеглим партизанам. На ньому викарбувані два написи: « Тут в 1918-1919 роках базувались загони партизан Носівщини і перебував Чернігівський повстанський штаб М.Г. Кропив’янського»; «У 1941-1945 роках знаходився підпільний Носівський райком партії і формувався партизанський загін під керівництвом М.І. Стратілата, який виріс в партизанське з’єднання «За Батьківщину» 
(командир І.М. Бовкун)». Крім того, саме на цьому місці восени 1943 року формувався партизанський загін ім. Шукаєва.
 З історичних документів та спогадів очевидців достовірно відомо, що започаткував партизанський рух на Ніжинщині М.Г. Кропив’янський, 120-річний ювілей від дня народження якого Ніжинщина пам’ятно відзначила 16 грудня 2009 року. Саме з Ніжином нерозривно пов’язана його доля. Тут він закінчив училище і здав екстерном іспит за курс гімназії, звідси був мобілізований в царську армію, де пройшов полкову школу і Чугуївське військове училище. З початком першої світової війни у 1914 році М.Г. Кропив’янського направляють на Південно-Західний фронт, що проходив на території Західної України. У полум’ї тієї війни він був чотири рази поранений, за проявлений героїзм у боя ... Читати далі »
Переглядів: 847 | Додав: Адмін | Дата: 20.01.2011

Абітурієнт-2011
Ще п’ять місяців до завершення навчального року, але для одинадцятикласників вже розпочинається гаряча пора. Трохи більше місяця, як минула реєстрація на пробне тестування,на часі -- реєстрація на участь в ЗНО -2011.
Фахівці стверджують, що нинішня кампанія проведення зовнішнього незалежного оцінювання набагато спрощена у її організації. Проте скільки б не говорили про безстресовість процедури, напруга залишається.
 Директор Українського центру оцінювання освіти І.Лікарчук розказав, що всі бажаючі вступати у виші в нинішньому році зможуть зареєструватися на проходження тестування починаючи з 1 січня по 28 лютого. Цей день буде останнім для відправки документів, оскільки дата буде фіксуватися по штампу на конверті.
Новацій буде чимало.
По-перше, спрощено процедуру реєстрації для ЗНО. Якщо раніше аби зареєструватися потрібно було особисто бути присутнім в регіональних пунктах. Тепер абітурієнти зможуть з офіційного сайту Українського центру оцінювання якості освіти http\\www.testportal.gov.ua скачать пакет документів. Інтернет зараз є у всіх відділенням Укрпошти. Заповнені вдома бланки можна відправити поштою в регіональний пункт, адреса якого вказана на сторінці http\\www.testportal.gov.ua /index.php/text ... Читати далі »
Переглядів: 610 | Додав: Адмін | Дата: 20.01.2011

Місяць за місяцем
 Мабуть, годі й намагатися характеризувати серединний місяць зими яскравіше, ніж це вже зробила видатна українська поетеса Ліна Костенко:
Дзвенять у відрах крижані кружальця.
Село в снігах, і стежка ані руш.
Старенька груша дихає на пальці,
їй , певно, сняться повні жмені груш.
Їй сняться хмари і липневі грози,
Чиясь душа, прозора, при свічі.
А вікна сплять, засклив мороз їм сльози.
У вирій полетіли рогачі.
Дощу і снігу наковтався комин,
і тин упав, навіщо городить?
Живе в тій хаті сивий-сивий спомин,
улітку він під грушею сидить.
І хата, й тин, і груша серед двору,
і кияшиння чорне де-не-де
Все згадує себе в свою найкращу пору.
І стежка, по якій вже тільки сніг іде...
 Звісно, діждавши середини січня, до цього вже вдосталь натішившись ... Читати далі »
Переглядів: 653 | Додав: Адмін | Дата: 20.01.2011

Тиждень
Найщасливіша людина -- здорова. Це -- найбільший скарб, якщо хочете і для суспільства, і особисто для кожного. Тоді лише радість -- в родині, успіхи -- на роботі, повний моральний комфорт з усім білим світом. Хочеться жити, творити, кохати й бути коханим, мріяти й виростати по службі, дбати про добробут родини й підніматися на весь зріст помислами й у діях поруч із тривогами й негараздами Батьківщини, рідного краю…
 Недарма кажуть, головне -- бути здоровим, решта само собою долучиться. Це -- аксіома, й тому в усіх незлічимих побажанням, які ми висловлюємо одне одному з нагоди свят і дат, насамперед, люди зичать собі й одне одному здоров’я.
 --Бажаю здоров’я! -- завжди чую традиційне усміхнене й доброзичливе вітання з військового лексикону колишнього комісара району Юрія Кривенка і від цього на цілий день наче його справді додається. До речі, в нашого народу споконвік вітання: «Доброго здоров’я!» вживається досить часто й, певна річ, це психологічна спроба управляти практично непідвладною цариною людського духу й організму. 
 Із значним поступом цивілізації людство через усвідомлення обов’язково мити руки лікарям перед операцією, а кожному -- перед вживання їжі, навчились долати безліч епідемій та хвороб, застосовуючи вакцини, антибіотики й, зрештою, вийшов ... Читати далі »
Переглядів: 647 | Додав: Адмін | Дата: 13.01.2011

« 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 33 34 »
теги
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Мережі
Пошук
Годинник
Статистика
Счетчик PR-CY.Rank
PR-CY.ru
 



Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Архів записів
 
 
Архітектор © 2008-2024