Меню сайту
Наше опитування
Як ви оцінюєте роботу Носівської РДА
Всього відповідей: 29
Банери

Носівські сайти
Погода
Погода Носівка Прогноз погоди у Чернігові Прогноз погоди у Києві
Головна » 2011 » Січень » 20 » Добрий знак - Програма розвитку і бюджет району на 2011 рік народилися на Різдво
16:26
Добрий знак - Програма розвитку і бюджет району на 2011 рік народилися на Різдво
Четверта сесія районної ради шостого скликання
Не тільки кажуть і вірять, що Новоріччя й Різдвяне свято -- з особливою аурою. Вже ввійшло в переконання й свідомість, що задумане в ці дні неодмінно здійсниться, якщо до цього наполегливо прагнути, домагатися, дбати про успішне виконання планів і мрій.
 Четверта сесія районної ради шостого скликання якраз і зібралася напередодні Різдва Христового. Очевидно, що вона визначальна, й у залі витав добрий дух одного з найшанованіших християнських свят — проходила вона при повному взаєморозумінні депутатів в розширеному колі керівників громад, установ та організацій, управлінь та відділів райдержадміністрації. Все було, як у доброчинній земляцькій родині під Свят-вечір, хоч депутатський корпус уже почав визначатись фракційно, на попередній, передноворічній, третій сесії про це заявили депутати від ВО «Батьківщина» на чолі з керівником фракції В. В. Сардаком.
 Четверту сесію відкрив голова районної ради Микола Васюк, розпочавши її з урочистої події. Депутатам були вручені посвідчення та значки. Затим було обрано робочі органи та затверджено порядок денний пленарного засідання. Він, до речі, був детально розглянутий на засіданнях постійних комісій, а заголовні питання -- Програма економічного й соціального розвитку та бюджет району на 2011 рік в проектах, як ми вже повідомляли, були презентовані активу на передноворічному розширеному засіданні колегії райдержадміністрації.
 Ці головні програмні документи й були представлені депутатам та присутньому активу першим заступником голови РДА Миколою Онищиком -- економічний та гуманітарний блоки, заступником голови РДА, начальником управління агропромислового розвитку Анатолієм Журенком -- аграрний сектор та начальником фінансово управління Валентиною Пазухою -- проект бюджету-2011.
 В обговоренні взяли участь: М. К. Колєсніков -- депутат районної ради, головний лікар ЦРЛ, Н. О. Трухан --голова Держанівської територіальної громади, В. П. Сардак -- голова постійної комісії районної ради з питань гуманітарної сфери, молодіжної політики та соціального захисту населення, голова райдержадміністрації Анатолій Красносільський, в підсумках обговорення та з пропозиціями -- депутат Ніна Ісаєнко, начальник центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Валентина Пуха.
 ЯКИЙ же курс обирає Носівщина в новому році, після того як у минулому вдалося в певній мірі подолати відвабні тенденції та підправити управлінський механізм, що дозволило загалом стабілізувати ситуацію. Про це максимально конкретно йшлося у виступах доповідачів з визначенням рубежів, на які район повинен вийти в промисловому та сільськогосподарському виробництві, в реалізації проблем соціальної сфери, в будівництві, житлово-комунальному господарстві, інвестиційній діяльності, освоївши шлях і джерела, за рахунок яких вони повинні бути досягнуті, зокрема й максимальним наповненням бюджету власними доходами та ефективними використанням всіх наявних коштів.
 Запропоновані програмні документи розраховані на реалізацію головної мети органів влади з урахуванням пропозицій територіальних громад, господарських суб’єктів усіх форм власності, управлінь РДА, виходячи із загальної оцінки соціально-економічної ситуації, наявних ресурсів та фінансових можливостей. Настрій однозначний -- на відновлення і стійке динамічне зростання економіки у всіх сферах, формування умов для підвищення інвестиційної привабливості та конкурентоспроможності району й на цій основі поліпшення добробуту, якості життя населення.
 Ріст промислового виробництва в 2011 році передбачається на рівні 2,4 процента до попереднього. І хоч це не в у порівнянні з досягнутим зростанням у 10,5 раза завдяки відродженню Носівського цукрозаводу, проте й цей позитивний орієнтир передбачає перевищення виробництв, всіма без винятку промисловими підприємствами. При цьому в резерві оптимістичного сценарію розвитку не виключається відновлення або створення на базі підприємств, що припинили діяльність, нових сучасних виробництва не обов’язково із збереженням їх профілю, але з безумовним використанням інфраструктури, основних засобів і місцевих кадрів. Досить нагадати, що в запасному ряді підприємств, що простоюють, -- «Побідит» і молокозавод, «Продагро» та меблева фабрика, консервний завод та цегельний (Носівська будівельна кераміка), відродження бодай по одному в рік зможе забезпечити приріст продукції, обсяги якої важко досягти на діючих наразі без серйозних витрат на модернізацію.
 ОТЖЕ в числі головних завдань для влади -- пошук ефективного інвестора. Але й поза цим плануються на нинішній рік інвестиції в основний капітал з різних джерел в обсязі 24,0 мільйона гривень, що становитиме 110 процентів до минулорічного. Цього, звичайно, недостатньо для переходу на сучасний рівень виробництва, -- зауважив М. Онищик, назвавши для взірця інвестиційний проект мринських газівників, якими використано на реконструкцію газосховища впродовж останніх років 300 мільйонів гривень. Однак, не без оптимізму розраховуємо на наміри модернізації цукрозаводчан та хлібоприймальників, які передбачають поступово вкладати в осучаснення технологічних процесів виробництва та зберігання зерна відповідно 120 і 50 мільйонів гривень. Наскільки наблизить до реальності загальна економічна ситуація плани господарів-інвесторів, залежить, власне, від них.
 У числі пріоритетних об’єктів району, у доцільності фінансування яких розраховуємо на державні кошти та інші джерела в цьому році, промовець назвав будівництво школи №5, понад 15,5 млн.грн., капітальний ремонт відділення інтенсивної терапії та терапевтичного відділення райлікарні -- 1,4 млн.грн., реконструкцію Козарської школи -- близько 1,5 мільйона гривень будівництво полігону побутових відходів та шляхопроводу через залізницю відповідно 4 і 2,5 мільйона, реконструкцію мереж вуличного освітлення в Носівці та артезіанських свердловин в мікрорайоні школи №5 -- 500 і 308 тисяч гривень, будівництво водопроводу Мринський шлях -- ЗОШ №3 та реконструкція даху будинку №41 по вул.. Центральній -- 480 і 260 тисяч гривень, благоустрій центрального парку і центральної частини міста -- 200 і 150 тисяч грн., капітальний ремонт даху Плосківського БК та відновлення освітлень вулиць у селах району -- відповідно 300 і 90 тисяч гривень.
 Як бачимо, подібних за розмахом планів у нас не було давно. Ніщо б не завадило тільки їх вирішенню.
 У СФЕРІ обігу товарів і послуг, наданні послуг транспорту та зв’язку головний акцент робиться на забезпечення якості, контролю за їх вартістю. Передбачається активізація заходів по створенню нових робочих місць, сприяння зайнятості, на конкретний шлях реформування має зійти житлово-комунальне господарство та в нових умовах розвиватися підприємництво. У середовищі приватного бізнесу в зв’язку із введенням нового Податкового кодексу відбуваються істотні зміни. І все ж тенденція обнадійлива: торік зареєструвалося 170 підприємців, наприкінці скасували підприємництво 61.
 У центрі уваги і основним завданням залишається для влади ефективна соціальна політика, спрямована на підвищення рівня життя громади, зменшення кількості бідних. У районі зберігається позитивна динаміка зростання доходів громадян, зокрема й заробітна плата. В наступному році вона має зрости також. Передбачається також поліпшення фінансового стану суб’єктів господарювання, збільшення питомої ваги прибуткових підприємств.
 ЗАГАЛОМ привабливі в цифрах орієнтири також у намічуваних перспективах нового року для агропромислового сектору економіки, які прогнозують зростання валового виробництва всіх видів продукції. Ріст передбачається за рахунок збільшення обсягів виробництва зерна, цукрових буряків, картоплі та за рахунок підвищення продуктивності тваринництва м’ясного напрямку, а також молочної галузі й птахівництва.
 Розрахунки на зростання в агропромі ґрунтуються на реальній основі, -- наголосив А. Журенко, при умові недопущення зменшення поголів’я худоби в агро формуваннях та господарствах населення, забезпечення інвестиціями, впровадження ефективних сучасних технологій, належному зберіганні сільгосппродукції тощо. Завдяки цьому прогнозується позитивна рентабельність у більшості сільгосппідприємств та реальний ріст заробітної плати, а збільшення орендної плати за земельні ділянки забезпечить підвищення добробуту населення, зміцнення особистих господарств населення.
 У ЧИСЛІ основних орієнтирів соціальної політики в гуманітарній сфері Програмою передбачено такі пріоритетні напрямки підвищення якості життя як збереження і поліпшення здоров’я населення, посилення підтримки сім’ї, молоді та жінок. Загальна гуманітарна програма конкретизована напрямками діяльності в кожній сфері з переліком заходів. Головною метою в охороні здоров’я буде забезпечення доступності та якості медичної допомоги на основі впровадження новітніх технологій діагностики, лікування та профілактики захворювань, скорочення захворюваності і смертності населення, зміцнення матеріальної бази лікарняних закладів. Словом, охорона здоров’я, раннє виявлення соціально значущих хвороб, медичне обслуговування первинної ланки береться під пильну увагу органів влади.
 Як і освітня сфера. Нинішній рік оголошено в державі роком освіти та інформаційного суспільства, тож заходи із вдосконалення не забаряться. В районі вже визначились з опорними школами, береться курс на інформаційно-комунікаційні технології, ширше використання Інтернету. Наразі із 25 навчальних закладів до мереж підключено лише 3. У ряді загальних заходів року традиційного соціального змісту -- організація підвезення школярів та якісного гарячого харчування, розширення мережі дошкільних закладів, підтримка позашкільних установ та обдарованої молоді тощо.
 Дальшого розвитку набуде сфера культури, в якій, на жаль, ще немало залишається проблем, зокрема й через недостатнє фінансування. А ось у освоєнні туристичної галузі для Носівщини ще неосвоєний початок цілини. Щоб зрушити, замало конкретизованих у Програмі заходів районної влади, потрібна ще й підтримка громад і їх чолових на місцях.
 Не забезпечити гармонійного розвитку населення без фізичної культури і спорту. В районі діють ряд програм щодо підтримки та розвитку спорту, чимало робиться для масового охоплення спортом і фізкультурою, особливо юних і все ж завдання створення сприятливих умов для занять населення фізкультурою і спортом залишається в числі невідкладних. І в певній мірі крок до цього робиться збільшенням фінансування, як інформувала начальник фінансового управління Валентина Пазуха у своєму виступі.
 На думку головного фінансиста району, районний бюджет, що народжується, зможе забезпечити виконання наміченої Програми соціально-економічного розвитку в 2011 році. Його загальний обсяг доходів з урахуванням міжбюджетних трансфертів визначений у сумі 79473,4 тисячі гривень. В тому числі загального фонду 78553,3 тисячі гривень, спеціального -- 920,1 тисячі гривень. Обсяг доходів загального фонду бюджету (без трансфертів прогнозується в сумі 18147,1 тисячі гривень.
 Загальний обсяг видатків районного бюджету -- 79448,3 тисячі гривень Загального фонду, в т.ч., -- 77992,5 тисячі грн., та видатків спеціального -- 1455,8 тис. грн., що більше на 3199 тис. гривень прогнозованих показників 2010 року та на 5901 тис. грн. його виконання.
 Доповідач підтвердила програмні засади, за якими пріоритетними галузями будуть освіта, медицина та соціальна сфера. Передбачено і зростання зарплати працівникам бюджетних установ в зв’язку із запровадженням мінімальної у січні--квітні--жовтні--грудні -- із 941 до 1004 гривні, і видатки на енергоносії та комунальні послуги в повному обсязі, вартість гарячого харчування і кошти на відпочинок та літнє оздоровлення дітей. Уперше цього річ виділені кошти на розвиток дошкільної мережі, на відкриття дитсадка в Макіївці передбачено 278,8 тисячі гривень.
 На охорону здоров’я виділяється в цьому році із загального фонду 13990,6 тис. грн., соціального -- 630,0 тис.грн. В тому числі на амбулаторії та ФАПи -- 106,8 і 909,2 тисячі гривень.
 У повному обсязі закладаються кошти по територіальному центру обслуговування та його стаціонарному відділенню, а також передбачені відповідно на культуру, фізкультуру і спорт, підтримку преси, інші програмні напрямки й заходи.
 І все ж рік легким не обіцяли ніхто з виступаючих, а головний фінансист напророчила йому напругу, закликавши присутніх спільно об’єднатись в зусиллях, аби перевиконати намічене в обсязі надходжень доходів і підправити бюджет, аби поповнити його коштами для першочергових потреб району.
 На резервах збільшення доходів, загалом економічного потенціалу району, зупинився в підсумках діалогу навколо прийняття головних документів голова РДА Анатолій Красносільський. Він, зокрема, підкреслив, що є реальна можливість забезпечити зростання з усіх напрямків, чи стосується це обсягів промислового виробництва та продукції аграрного сектору, чи надходжень доходів до бюджетів всіх рівнів. Вже в минулому році в багатьох сільських громадах зрозуміли, що цим процесом можна і необхідно керувати. Новий бюджетний кодекс надав можливість поповнювати доходи, особливо кошик другий, кошти з якого можна використовувати на потреби громади. Низка невикористаних резервів у цьому особливо в земельних питання. Багато значать заходи з економного споживання енергоресурсів, застосування зберігаючих технологій тощо. Депутати однозначно прийняли рішення Про Програму економічного і соціального розвитку та районний бюджет на 2011 рік.
 Розглянуто ряд інших питань та прийнято рішення. Зокрема, затверджено Програму створення і використання матеріальних резервів для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру на 2011-2015 роки, а також встановлено норми відрахувань до районного бюджету частини прибутку підприємствами районної комунальної власності.
 Сесією також прийнято рішення про проведення щомісяця останньої середи Єдиного дня депутата, продовжено членство районної ради в обласні Асоціації «Ради Чернігівщини». Окрім цього, затверджено план роботи районної ради на 2011 рік з тематикою поквартального навчання депутатського корпусу та Програму розвитку малого підприємництва в районі на 2011-2012 роки, а також затверджено витрати на утримання районної ради та її виконавчого апарату.
 Насамкінець перед присутніми виступив депутат обласної ради Григорій Супрун, побажавши колегам плідної праці на благо виборців, а від себе пообіцявши сприяння в реалізації намічених планів розвитку району. Промовець, а затим і голова районної ради Микола Васюк від імені президії сесії вітали присутніх з Різдвяними святками і зичили натхнення на добрі справи та щедрих успіхів.

«Носівські вісті» №3(9179)

Читайте інші матеріали «Носівських вістей»

Переглядів: 729 | Додав: Адмін | Теги: програма, райолнна рада, сесія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
теги
Календар
«  Січень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Мережі
Пошук
Годинник
Статистика
Счетчик PR-CY.Rank
PR-CY.ru
 Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Архів записів
 
 
Архітектор © 2008-2020