Жінка-мати, жінка-трудівниця, жінка-берегиня сімейного вогнища. Це ніжність і природність, чутливість і материнська любов, вміння бути господинею і створювати красу в праці й побуті. Жодної галузі немає, жодної сфери життя, де б не працювали наші жінки, немає жодної проблеми, у вирішенні якої вони б не брали участі. Й саме вони -- найкращі, найдостойніші -- вшановувалися минулої п’ятниці на районному конкурсі «Жінка року». Конкурс вже став традиційним, цього року вчотирнадцяте зібравши у своєму прекрасному колі найкращих, найдостойніших представниць прекрасної статі, які живуть та трудяться поруч з нами, зусиллями яких примножується трудова слава всього району. Це було справжнє свято, яке продовжило прекрасну традицію вшанування жінки та весни. Й воно справді вдалося. Своїм вмілим і досить оригінальним поєднанням офіційної частини, яка складалася з цікавих розповідей про кожну з учасниць, привітань для них від чоловіків та вручення елегантних статуеток та квітів впереміш зі змістовною розважальною концертною програмою. Це для них -- учасниць та переможиць -- не шкодували своїх найтепліших слів ведучі свята Ярина Чухліб та Сергій Юрченко. Їм присвячували свої запальні виступи учасники танцювального колективу «Світлячок» районної школи мистецтв та вокалісти Андрій Чуб, Сергій Юрченко, Віталій Куций, Алла Боженко та Юрій Приходько. Їм від щирого серця аплодував зал. А ще -- кращих з кращих серед них обирало журі, до якого разом з головою заступником голови РДА Віктором Броварцем повним складом увійшли володарі титулу «Чоловік року» різних років Олександр Іваненко, Іван Пугач, Олександр Драга, Олександр Лук’яненко та директор районної школи мистецтв Віктор Куклюк…
Мабуть, таки знаменно, що у своєму бажанні вивести на районну сцену, познайомити з районом якомога більше прекрасних, заслужених жінок, з кожним наступним роком організатори, а ними вже традиційно є відділ молоді та спорту райдержадміністрації, додають номінацій. Ось і цього року їх було вже одинадцять. Плюс дванадцята традиційна, позаконкурсна -- «Лебеді материнства». У цій номінації цього року вшановувалися дві багатодітні матері: Ганна Володимирівна Бойко, яка разом з чоловіком Миколою Петровичем народила та виховала десять дітей і вже на сьогодні має 25 внуків, та Світлану Михайлівну Тарасенко, чиє тепло материнського серця зігріває п’ятьох донечок…
Вчитель -- це більше, ніж професія. Це покликання. Саме від нього значною мірою залежить, якими підуть у життєвий світ наші діти, з якими вони залишаються нині поруч -- вимогливі й доброзичливі, у найблагороднішому прагненні незглибимої любові до своїх вихованців. Якраз такою й зарекомендувала себе завідуюча Носівським ДНЗ «Ромашка» Валентина Жук, яка й отримала перемогу в номінації «Сіячі розумного, доброго, вічного».
Й справді, «через терни до зірок» прийшло визнання до Наталії Годило, яка обрала свою життєву стежину, пов’язавши її з творчістю, книгою, музикою та піснею. Її життя сповнене творчим неспокоєм, надзвичайним талантом, її люблять, поважають, нею захоплюються й без неї не обходиться жодне свято, яке вона вміло та професійно створює зі звичайних житейських буднів…
Доброта й милосердя, здатність до співпереживання й готовність будь-якої миті прийти на допомогу, відповідальність та безкорисливість. Це ті чесноти, які самі медики об’єднують в точне та лаконічне слово -- професіоналізм. «Щоб палав вогонь життя,», саме ними сповна наділена завжди щедра на співчуття та підтримку медична сестра хірургічного відділення районної лікарні Катерина Огієнко…
«Жінки - творці добра». Ірина Морякова за фахом своєї діяльності в територіальному центрі соціального обслуговування розуміє це, як ніхто інший, намагаючись підтримати, допомогти своєю небайдужістю тих, кому на схилі літ життя війнуло холодом самотності…
Справжньою «польовою царівною» почувається на своїх дослідних ділянках керівник лабораторії селекції цибулі Носівської СДС старший науковий співробітник Надія Горган. Виведений нею сорт цибулі «Господиня» вже не перший рік тішить своїми врожаями та смаковими якостями не одну господарку…
Великий професійний досвід, систематичне опанування новими навичками, робота над підвищенням професійного рівня -- саме ці якості дали змогу Оксані Миколаєць не лише отримати на конкурсній основі посаду інженера-технолога ТОВ «Формстиль», а й здобути перемогу у номінації «Трудова слава»…
«І розум, і знання, тобі, моя державо» -- ці слова в повній мірі визначають життєве кредо не лише Лихачівського сільського голови Ніни Ковбаси, яка, користуючись заслуженим авторитетом своїх сільчан-виборців, займає цю виборну посаду ось вже впродовж двадцяти п’яти років, а й переможиці номінації «Жінка-керівник» директор районного центру зайнятості Галини Красносільської та учасниці номінації, яку склали жінки-громадські діячі голова районної ради ветеранів Олександра Ляшенко та голова районної організації Спілки жінок України Людмила Кізенко..
Є в нашому житті успіхи та невдачі, злети і падіння. Та кожне, навіть найменше досягнення приносить радість і прагнення до подальшої роботи над собою, до покращення власної майстерності, до бажання спробувати протистояти проблемам, реалізуватися. У справі, яку знаєш, любиш та робиш так, як це робить приватний підприємець Людмила Ляшенко…
Щиро кажучи, не позаздрила членам журі, яким випала дуже непроста робота -- обирати серед цих прекрасних і таких різних номінанток найголовнішу -- «Жінку року-2011». Й водночас надзвичайно пораділа, що нею, за рішенням журі, стала Ніна Олексіївна Ковбаса. Бо ця жінка, яка ось вже чверть віку тримає на своїх тендітних плечах, піклується про добробут та благоустрій, чистоту та порядок однієї з найбільших в районі самоврядних територій, й справді заслуговує на пошанівок…
К. МИХАЙЛЕНКО.