Меню сайту
Наше опитування
Найбільша шкода об'єкту благоустрою
Всього відповідей: 17
Банери

Носівські сайти
Погода
Погода Носівка Прогноз погоди у Чернігові Прогноз погоди у Києві
"Носівські вісті"
Головна » 2011 » Листопад » 2 » ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ ЯК ОСНОВНА ФУНКЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ФОНДУ
22:37
ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ ЯК ОСНОВНА ФУНКЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ФОНДУ
 З прийняттям Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» з 1 квітня 2001 року розпочав свою діяльність Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, що ознаменувало впровадження в Україні нового механізму захисту працюючих від шкідливих та небезпечних для здоров’я виробничих ризиків. Більше ніж за десять років своєї діяльності Фонд підтвердив репутацію надійного соціального партнера, успішно склав тест перед суспільством на відповідність кращим європейським стандартам піклування про людину праці. Так, починаючи з 2001 року, на відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або в разі його смерті, на страхові виплати особам, які перебували на його утриманні, з бюджету Фонду потерпілим та членам їх сімей виплачено більше 18 млрд. гривень, на медико-соціальні послуги потерпілим було витрачено понад 1 млрд. гривень. Зі створенням Фонду в державі було розв’язано гостру проблему страхових виплат потерпілим на виробництві, покращилося їх медико-соціальне обслуговування. В короткий термін було запроваджено нові принципи страхування соціальних ризиків на випадок ушкодження здоров’я, досягнуто зниження рівня соціальної напруги, зокрема, погашено заборгованість із страхових виплат інвалідам-шахтарям, яка мала місце на початку створення Фонду.
  Разом з тим статистика невблаганна. Дані про нещасні випадки, аварії на виробництві підтверджують, що навіть в умовах спаду виробництва проблема травматизму залишається гострою. Чисельні аварії з людськими жертвами стали звичайним явищем, стан травматизму і профзахворювань в нашій країні в 5–8 разів перевищує відповідний середньоєвропейський показник. Відтак профілактичні заходи, що проводяться Виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві якраз і спрямовані на формування загальної культури виробництва та усвідомленого ставлення до питань охорони праці кожного роботодавця та працівника. Проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих та небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадками на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих, викликаним умовами праці, є одним дієвих заходів, спрямованих на зменшення рівня виробничого травматизму та професійних захворювань.  З початку року в районі здійснено 66 профілактичних перевірок на підприємствах, при цьому було виявлено 420 порушень законодавства про охорону праці. Як правило, це відсутність або неналежне функціонування системи управління охороною праці, відсутність нормативно-правової бази з питань охорони праці, інструкцій, відсутність або недотримання технологічного процесу виконання робіт, незабезпеченість працівників засобами індивідуального захисту, несвоєчасне проведення навчання та перевірка знань відповідних спеціалістів, які цього потребують, а також не організовують навчання працівників з охорони праці.
  Аналіз матеріалів перевірок свідчить, що більшість роботодавців фактично не зацікавлені у впровадженні безпечних технологій, фінансування заходів, спрямованих на створення здорових і безпечних умов праці. Особливо це стосується підприємців та керівників малих підприємстві. 
  Разом з тим приємно, що в Україні впродовж десяти років спостерігається стала позитивна тенденція щодо зниження рівня виробничого травматизму. Подібна тенденція спостерігається й по нашій області та в районі, що також можна вважати наслідком результативності проводжуваних профілактичних заходів. Так, з початку нинішнього року і в нашому районі не було зафіксованого жодного нещасного випадку, тоді, як у 2009 році трапилося два, а в 2010 році три нещасні випадки, щоправда, один з яких не пов’язаний з виробництвом.  Загалом же станом на 1 вересня поточного року по нашому районі відповідні страхові виплати та соціальні послуги отримують 102 потерпілих на виробництві та членів їх сімей. ЗА цей час з фонду тимчасової втрати працездатності вони отримали 493,3 тис.грн. страхових виплат, на медико-соціальні послуги було відшкодовано 37,3 тис. грн. Аналіз причин виробничого травматизму свідчить, що нещасні випадки не є фатальним збігом трагічних обставин, а, як правило, результатом недодержання роботодавцями та виконавцями робіт нормативно-правових актів з охорони праці. Справді, нашим безпосереднім обов’язком є допомагати людям, які вже опинилися у біді. Однак не слід забувати й про те, що піклуватися про власне здоров’я та здоров’я оточуючих, забезпечувати нормальні умови для роботи повинні й інші учасники трудових відносин. Адже тільки 
спільними зусиллями роботодавців, контролюючих органів, громадських організацій, робочих органів виконавчої дирекції Фонду можливо подолати наявні випадки байдужого і безвідповідального ставлення до безпечних умов праці, забезпечуючи збереження життя, здоров`я та працездатності наших громадян на належному рівні. А трагедію, як відомо, завжди краще попередити, ніж усувати її наслідки.
Н. КЛАДИНОГА,
головний спеціаліст відділення ВДФССНВнВ ПЗУ в м. Ніжині.

Переглядів: 620 | Додав: Адмін | Теги: ВДФССНВнВ | Рейтинг: 0.0/0
теги
Календар
«  Листопад 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Мережі
Пошук
Годинник
Статистика
Счетчик PR-CY.Rank
PR-CY.ru
 Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Архів записів
 
 
Архітектор © 2008-2023