Меню сайту
Категорії розділу
Архітектура [12]
Житлово-комунальне господарство [9]
Екологія [2]
Політика [7]
Різне [37]
Наше опитування
Як ви оцінюєте роботу Носівської РДА
Всього відповідей: 29
Банери

Носівські сайти
Погода
Погода Носівка Прогноз погоди у Чернігові Прогноз погоди у Києві
Каталог статей
Головна » Статті » Статті » Житлово-комунальне господарство

Унікальний досвід реформування житлово-комунального господарства
Новоград-Волинський, місто-партнер ПРООН, поділився досвідом реформування житлово-комунального господарства шляхом створення ефективного власника житла

28 вересня, Новоград-Волинський (Житомирська область): Для поширення унікального досвіду реформування житлово-комунального господарства на рівні міста, проект ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» (ПРООН/МПВСР) організував прес-тур до м. Новоград-Волинський, яке є одним з 29 міст-партнерів проекту. Під час візиту журналісти і журналістки національних ЗМІ взяли участь в міні-тренінгу по ОСББ, поспілкувались з представниками та представницями трьох ОСББ міста та взяли участь у прес-конференції за участі міського голови. Візит було організовано за підтримки Канадської агенції міжнародного розвитку (CIDA).

Новоград-Волинський – місто обласного підпорядкування, районний центр Житомирської області, з населенням 55,9 тис. жителів. Це невелике місто успішно провело реформу житлово-комунального господарства та досягло того, до чого сьогодні прагне вся країна - створити ефективного власника житла та залучити мешканців до створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

ОСББ – це непідприємницьке товариство, що створюється власниками житлових і нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку, для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна. У законодавстві чітко визначено: ОСББ є неприбутковою організацією та діє на підставі Статуту об’єднання, який визначає права і обов’язки об’єднання, членів та органів управління об’єднання.

Міністерство з питань житлово-комунального господарства України підтримало створення ОСББ в Національній програмі реформування житлово-комунального господарства на 2004-2010 рр. (зі змінами, внесеними в 2009 р.). За даними Міністерства з питань ЖКГ, в Україні станом на 1 липня 2010 року нараховувалося 10 943 ОСББ, що становить 14,1% від загальної кількості будинків (5 поверхів і вище).

Місто Новоград-Волинський є партнером Програми з 2005 року. Відтоді, у місті широко застосовано підхід до місцевого розвитку за участю громад та надано підтримку 17-ти громадам у виконанні їхніх проектів для місцевого сталого розвитку на загальну суму 2,5 млн. грн., які принесли безпосередню користь понад 28 тисячам жителів міста та виявили визначні результати партнерства місцевих органів влади, підприємців та міжнародних донорів із громадами в цьому регіоні. Технічна допомога Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй Новоград-Волинській міській раді доповнювалася підтримкою двох багатосторонніх донорів – Швейцарської Конфедерації та Посольства Королівства Норвегії в Україні.

Міським головою та спеціалістами відділу житлово-комунального господарства розроблено та затверджено сесією міської ради Програму впровадження моделі реформування умов утримання та обслуговування житлового фонду в місті Новограді-Волинському на 2008-2009 роки. Сьогодні в Новограді-Волинському створено та функціонує 25 ОСББ( 98% від загальної кількості багатоповерхових будинків (3 поверхи і вище), які об’єднують 200 будинків, що налічують 10193 квартири та комунальне підприємство, яке утримує застарілий житловий фонд. Сім об’єднань створили Новоград-Волинську міську Асоціацію ОСББ , яка об’єднала 42 багатоквартирних будинків. Тепер основна відповідальність за утримання та обслуговування будинків лежить на плечах самих власників.

Місто не має серйозних проблем, пов’язаних із розрахунком та збором квартирної плати, а також погодженням тарифів на обслуговування житла. Люди самі обирають управителів, визначають перелік проблем та послуг, які потребують і самі визначають розміри внесків на ці послуги. Затверджують кошторис внесківі конторолюють його використання

Такі підходи суттєво зменшили витрати, зміцнили економіку об’єднань. У 2003 році було створено перше об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, а на початку 2009 року місто попрощалося з останнім ЖЕКом.

Під час прес-конференції Микола БОРОВЕЦЬ, Новоград-Волинський міський голова, поділився секретами успіху реформ в місті і зазначив: «Найбільша складність реформування – подолати пасивність мешканців, це є найголовнішим питанням для успішного проведення реформи житлово-комунального господарства в Україні».

Під час прес-туру журналісти активно спілкувалися з представниками ОСББ «Колорит», «Кедр» та «Наш дім» та керівництвом «Теплокомуненерго».

Інші міста-партнери ПРООН/МПВСР досягли успіхів в сфері створення ОСББ та готові ділитися кращими практиками. Міста Кіровське (Донецька область), Нововолинськ (Волинська область) та Миколаїв можуть поділитися досвідом створення асоціацій ОСББ. Міста Рівне, Долина (Івано-Франківська область), Івано-Франківськ та Рубіжне (Луганська область) готові поділитися практичним досвідом мобілізації громад для створення та управління ОСББ з усіма зацікавленими.

Для отримання детальнішої інформації звертайтесь до Галини Смірнової, спеціаліста з моніторингу та зовнішніх зв'язків за тел. (044) 2535068 або електронною поштою: galyna.smirnova at undp.org.ua

Про Муніципальну програму врядування та сталого розвитку (ПРООН/МПВСР): ПРООН/МПВСР була започаткована у 2004 р. з метою утвердження принципів сталого розвитку в містах України через зміцнення місцевого самоврядування та покращення якості життя мешканців українських міст. Програма співпрацює із організаціями громад, освітніми установами, місцевими неурядовими організаціями, органами місцевого самоврядування 24 міста та 5 селищ міського типу України та іншими партнерами громадського та приватного секторів на місцевому рівні щодо впровадження відповідних механізмів для забезпечення сталого розвитку. З 2004 р. було підтримано 239 проекти місцевих громад загальною вартістю 27,2 млн. грн. Більше інформації про діяльність проекту: http://msdp.undp.org.ua 
Проект співфінансується Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва.

Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, організацією яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя. Ми співпрацюємо з 166 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв'язання глобальних та національних проблем в галузі людського розвитку. Покращуючи свої власні можливості, вони мають змогу використовувати досвід та знання співробітників ПРООН та широкого кола наших партнерів. Більше інформації про діяльність ПРООН тут: http://www.undp.org.ua 
Категорія: Житлово-комунальне господарство | Додав: Адмін (04.10.2010)
Переглядів: 1382 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
теги
Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Мережі
Пошук
Годинник
Статистика
Счетчик PR-CY.Rank
PR-CY.ru
 



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Архів записів
 
 
Архітектор © 2008-2025