Меню сайту
Категорії розділу
Архітектура [12]
Житлово-комунальне господарство [9]
Екологія [2]
Політика [7]
Різне [37]
Наше опитування
Найбільша шкода об'єкту благоустрою
Всього відповідей: 17
Банери

Носівські сайти
Погода
Погода Носівка Прогноз погоди у Чернігові Прогноз погоди у Києві
Каталог статей
Головна » Статті » Статті » Архітектура

Під одну гребінку…
Уже не рік і не два наша держава провадить жорстку політику у сфері будівництва та архітектури, дедалі більше ускладнюючи процедуру проектно-дозвольної документації, вартість якої далеко розходиться з можливостями сімейних гаманців пересічних українців. Більше того, орієнтуючись на високовартісну забудову великих міст, законодавство не робить розмежувань і з будівництвом у таких периферійних містечках, як наше. Зокрема, нині воно неможливе без погодження з генеральним планом забудови населених пунктів. І, якщо у приватному житловому секторі це, власне, не становить великої проблеми, звісно за умови, що не йдеться про прокладання нових вулиць, то з розбудовою центру міста, зокрема встановленням малих архітектурних форм -- дійсно ситуація патова. Генеральний план Носівки розроблений ще в 1991 році давно вже застарів, хоч, зрештою, й від початку далеко розходився з реальними фінансовими можливостями міста. Тож до пори-часу, оновлюючи міський центр, йшли з ним в розріз. Сьогодні цей шлях повністю перекрито законодавством, яке чітко регламентує, що без відповідності з планом жодної архітектурної будівлі не поставиш.
Вихід один -- корегувати план, але на це, уже традиційно, немає фінансів. Сума в приблизно 50 тисяч гривень, саме стільки коштувала минулоріч ця процедура, залишається не підйомною для місцевого бюджету. Тож у найближчому майбутньому обличчя Носівки, за всіма прогнозами, не зазнає архітектурних змін. Залишається лише порадіти, що встигли зробити до цього часу таки немало: суттєво оновилися ряди торговельних закладів, справжньою окрасою міста новобудова на розі вулиць Вокзальної та Центральної, триває реконструкція будівлі колишнього банно-прального комбінату, тощо. Натомість надзвичайно прикро і, мабуть, результат нашої спільної байдужості те, що проект реконструкції кінотеатру «Космос», розроблений навесні минулого року так і залишився лише на папері. Нині райдержадміністрація веде процес по повернення приміщення у власність громади у зв’язку з його аварійністю і бездіяльністю нового господаря, однак, доки ця справа дійде свого логічного завершення, маємо всі шанси безповоротно втратити одну із центральних будівель Носівки. 
Уроків на власних помилках і на цій стежині пройшли немало, проте чи засвоїли -- навіть запитувати зайве. Не рухаючись вперед сьогодні не втратити б те, що здобуто, адже знову маємо благодатний грунт для нагромадження кіосків, різноманітних торговельних вагончиків та лотків, які вважаються тимчасовими будівлями і не потребують погодження з генеральним планом. На таких умовах нині у нам працюють два хлібні кіоски в центрі Носівки, міні-ринок, міні-торговельні точки на вулицях, тощо. Про жодні архітектурні норми, естетичні аспекти тут, звичайно, не йдеться, тому слід тримати на жорсткому контролі цей процес, аби знову не повернутися до гіркого досвіду минулих років, коли хаотична забудова стала непривабливою візитівкою Носівки.
Не враховує законодавство інтереси українців із середньостатистичними заробітками і з будівництвом у житловому секторі. На оформлення усього комплексу документації, починаючи від земельної ділянки і закінчуючи проектом безпосередньо на новобудову, потрібно в межах 25 тисяч гривень. Рівняється, як-то кажуть, під одну планку, і будівництво, як багатоповерхівок так і звичайного приватного будинку дачного типу. При цьому йдеться не тільки про паперову стадію, а й безпосередньо, що стосується будівельних робіт, які мають виконуватися підрядними бригадами ліцензійованих будівельних компаній -- за цим слідкує інспекція архітектурного і будівельного контролю, яка зрештою і видає сертифікат про прийняття новобудови в експлуатацію на основі якої оформляється право власності. При цьому дещо спрощений механізм та умови прийняття в експлуатацію житлових будинків садового типу лише для власників будівель, що були зведені у період з 5 серпня 1992 року по 1 січня 2008 року.
Закономірно, що в такій ситуації забудовників у нашому районі з кожним роком тільки меншає і сьогодні лише одиниці беруться зводити собі оселю, як кажуть, з нуля. Бо в державі, яка, живучи на мілині, орієнтується на стандарти багатих, не так вже й багато варіантів для тих, хто не вписується у ці рамки. Хоч мало б бути навпаки…

Олександр КОНОНЕНКО, 
начальник відділу містобудування та архітектури
«Носівські вісті» №27(9148)

Категорія: Архітектура | Додав: Адмін (01.07.2010)
Переглядів: 1060 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
теги
Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Мережі
Пошук
Годинник
Статистика
Счетчик PR-CY.Rank
PR-CY.ru
 



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Архів записів
 
 
Архітектор © 2008-2024