Меню сайту
Категорії розділу
Архітектура [12]
Житлово-комунальне господарство [9]
Екологія [2]
Політика [7]
Різне [37]
Наше опитування
Як ви оцінюєте роботу Носівської РДА
Всього відповідей: 29
Банери

Носівські сайти
Погода
Погода Носівка Прогноз погоди у Чернігові Прогноз погоди у Києві
Каталог статей
Головна » Статті » Статті » Політика

Основні питання соціально-економічного розвитку України після виборів 31 жовтня ц. р.
17 листопада 2010 року під головуванням Президента України Віктора Януковича відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони України. Відкриваючи нараду, Глава держави наголосив, що мова йтиме про низку важливих для держави питань, можливих ризиків і загроз, що постають перед державою у найближчій та віддаленій перспективі.
«Питань у сфері національної безпеки завжди надзвичайно багато, і кожне з них, на перший погляд, виглядає поряд з іншими чи не найголовнішим.
Адже за майже 20 років незалежності про безпеку написано чимало книжок, схвалено десятки рішень, а ситуація не стає кращою – вона стає, на жаль, гіршою. Тому маємо говорити не просто про безпеку взагалі, а про національну безпеку розвитку, виходячи з проблемних питань та загроз наступного 2011 року.
Для мене очевидно, що реформа армії та всього сектору безпеки є неможливою в умовах кризи влади. Неможливі радикальні зміни в економіці без соціальної стабільності та довіри людей до власної держави. І неможлива зовнішньополітична підтримка без послідовної та єдиної політики усіх гілок влади.
Давайте чесно поставимо перед собою одне просте питання: від чого насправді сьогодні залежить стабільність держави і можливість її подальшого розвитку? Що сьогодні є ключовим?
На моє глибоке переконання, ключовим сьогодні є: по-перше, успішне проведення реформ і модернізація країни; по-друге, ефективність самої влади як у внутрішній, так і в зовнішній політиці; по-третє, наявність у влади довгострокової стратегії розвитку держави, яку розуміє і поділяє суспільство; по-четверте, широка соціальна база державної політики, збереження стабільної суспільної підтримки дій влади; і по-п’яте – недопущення нових політичних криз та революцій.
Всі ці завдання є пріоритетними, оскільки стосуються найголовнішої загрози національній безпеці – кризи довіри людей до влади і держави.
Для того, щоб бути успішною демократією, реально захищеною від внутрішніх і зовнішніх погроз, ми повинні стати народом, який вірить не тільки собі самому, але і своїм лідерам та владі.
Всі програми, політика і дії влади повинні бути спрямовані на відновлення цієї довіри та утвердження впевненості народу у своєму майбутньому, у нових можливостях власних, для дітей та внуків.
Про ці п’ять завдань ми багато говорили у різні часи. Це – зміст моєї політики як Президента. Вони повинні стати фундаментом політики національної безпеки.
Відсутність будь-якого з цих 5 складових елементів призведе до нових провалів і невдач. Я в цьому впевнений. А це означає і неможливість своєчасно відповісти на будь-яку конкретну загрозу –  економічну, оборонну чи техногенну.
З цього випливає й наше головне завдання на наступний 2011 рік – провести радикальні економічні перетворення за умов збереження соціальної стабільності та побудови чіткого як годинник механізму влади.
Що ж ми маємо зараз? Ми забезпечили політичну стабільність у парламенті, хоча це інколи, я знаю, дістається важко. Є взаємодія між Президентом, парламентом та Кабінетом Міністрів. Я ініціював і разом з вами ми розробили Програму реформ, що отримала підтримку в суспільстві під час минулих і президентських, і місцевих виборів. І кажу про це впевнено.
Тому наші перші антикризові заходи дали позитивний результат – відновлено зростання, зберігається фінансова стабільність. Ми повернули довіру міжнародних партнерів.
Але громадяни чекають від нас конкретних, добре прорахованих і успішних подальших кроків.
Інерція, бюрократизм і свавілля, повернення до адміністративного ресурсу як головного засобу керування, затягування з конкретними змінами може призвести до нових розчарувань і падіння довіри до влади.
Кредит довіри ще зберігається, але він з кожним місяцем стає меншим. Зростає соціальна напруга. А серйозні й болісні зміни в соціально-економічній сфері ще попереду. І це цілком природно, бо будь-який крок, який ми з вами робимо, безумовно, викликає протистояння бюрократів», – сказав Президент.  
Найважливішим питанням на сьогодні Глава держави назвав швидкий рух модернізації та всебічні реформи. Зокрема, слід врахувати загрози, які несе нова хвиля світової кризи. «Напружена праця, модернізація, адміністративна реформа, яка зараз попереду – найближчим часом ми її почнемо – все це дасть можливість і надію отримати насамперед позитивний економічний результат і на його основі зберегти соціальну стабільність у нашій країні», – підкреслив Глава держави.  
«Економічна ситуація в Україні значною мірою залежить від того, як далі розвиватиметься світова криза. Але ми не повинні сидіти, склавши руки. Ми надмірно відкриті для впливів кризових процесів, однак я нікого не лякаю. Я закликаю лише до одного – достойно продовжувати той план дій, який ми започаткували з реформування нашої країни і проведення ефективної антикризової політики. 
Нам потрібно поєднати два надзвичайно складні завдання – реалізацію реформ задля економічного зростання і мінімізацію впливу на Україну нових кризових процесів у світовій фінансовій системі.
І тут немає місця для романтичних сподівань. Ми повинні бути максимально прагматичними у вирішенні проблем національної безпеки. Від цього залежить, без перебільшення, подальша доля нашої держави.
Я готовий до серйозних переговорів із світовими центрами впливу стосовно захисту і просування наших національних інтересів.
Як Глава держави зроблю все, щоб Україна пройшла цей період із мінімальними втратами.
Хочу, щоб до нашої прагматичної політики із розумінням поставилися всі. І, безумовно, ми сьогодні зацікавлені  в тому, щоб суспільство було обізнаним, щоб суспільство свідомо передбачало кожен наш крок.
Тому я зараз вимагаю від нашого, умовно кажучи, ідеологічного блоку, який займається інформаційною політикою, щоб ми побільше давали інформації сьогодні суспільству: що ми робимо, для чого ми це робимо і які будуть наслідки.
І сьогодні, коли я дивлюся на виступи представників різного бізнесу, я сказав би  так, чого вони вимагають під час розгляду Податкового кодексу. Щоб ми залишили ці «дірки», які були в законодавстві, для того, щоб не платити податки. Ми ж про це відверто кажемо! Так чи ні? Повинні всі платити. Скільки – це питання регулює Податковий кодекс. Але повинен  платити кожен.
Облік у країні повинен бути. Інакше ми нічого не зробимо. Як кажуть, не буває такого, щоб ми ховали податки і добре жила країна.  У світі такого немає! Тому нам треба, безумовно, роз’яснювати людям, чому ми це робимо, задля чого.
І ми повинні всі разом, всім суспільством дати відповідь на одне питання: що ми, хочемо мати корумповану державу, хочемо підтримувати корумповану бюрократію, розвивати тіньову економіку і далі так жити? Так не можна далі жити. Тому я переконаний, що більшість суспільства сьогодні бажає, щоб ми, врешті-решт, навели порядок у країні, у  використанні  всіх ресурсів, які є, і фінансових ресурсів – перш за все. І ми повинні в цьому питанні займати принципову позицію. Уряд, правоохоронні органи, всі разом ми повинні навести порядок. Щоб фінанси  використовувалися ефективно.
Хто сьогодні гальмує чи дискредитує наш реформаторський рух? Я ще раз повторюю: ті, кому це не вигідно, ті, хто звикли на державному бюджеті робити бізнес. До речі, робити бізнес на дозволах, які завжди видавалися  бізнесу, підприємцям... Таких випадків  дуже багато, і ми можемо навести тут багато прикладів. Тому я хотів би сказати, що ми  в жодному разі не повинні зупинятися на півкроку.
І зараз заклики, що «ми організуємо підприємницький майдан» – я вам скажу, це заклики тих, хто звик працювати за межами закону. І це не жарт. Тому сьогодні у нас йде прозорий процес прийняття Податкового кодексу. І все, що ми будемо робити, всі наші подальші кроки – ми будемо застосовувати механізм громадських обговорень.
Безумовно, завжди будуть розбіжності, завжди будуть різні точки зору, але ми не повинні створювати систему, в якій би панував егоїзм великого чи малого бізнесу. Повинен бути підхід до всіх у державі однаковий – справедливий і дійсно патріотичний», – підкреслив Президент.
Віктор Янукович окремо наголосив на важливості усвідомлення великим бізнесом своєї соціальної відповідальності: «Великий бізнес завжди буде нести відповідальність за загальнодержавний економічний розвиток і за участь у різних національних проектах і програмах. І влада повинна вимагати, щоб великий бізнес мав соціальну відповідальність».
«Наступна загроза полягає в низькому рівні життя людей і можливості його погіршення в наступному році через зростання цін, поглиблення кризи в медицині, освіті, низький рівень соціального захисту.
Це – прямий шлях до соціальної напруги, посилення епідемій соціальних та інших небезпечних хвороб.
Зараз ми стикаємось із жахливою статистикою щодо розповсюдження ВІЛ-СНІДу, наркоманії та алкоголізму. Соціальна деградація вже зараз досягла загрозливого рівня, і суспільство просто не витримає це у подальшому.
У цьому плані в мене до вас є дуже прості запитання: чи готові люди до запланованих на 2011 рік змін, що далеко не завжди будуть популярними? Ми повинні про це говорити. Це наш обов’язок, якщо ми хочемо подолати кризу», – відзначив Віктор Янукович.
Говорячи про важливість інформування суспільства про реальний стан у державі, Президент, зокрема, звернув увагу на ситуацію з пенсійною реформою.
«Ми повинні мати конкретну небрехливу інформацію про реальний стан у державі», – сказав Віктор Янукович.  Глава держави також висловився за доцільність проведення парламентських слухань з питання пенсійної реформи.
«Треба сказати правду. Дійсно, ситуація надскладна в країні, і далі, якщо не будемо реформувати різні напрямки життя, країна не витримає», – переконаний Президент.
«І у пенсійній реформі, у бюджетній сфері ми повинні спрямувати наші зусилля на ефективну роботу. А її неможливо виконувати при такій складній сьогодні системі виконавчої влади. Тому  адміністративна реформа вкрай назріла. І ми найближчим часом будемо підходити до її розгляду», – зауважив Президент.  
Глава держави відзначив, що за його дорученням Мін’юсту створено робочу групу, яка займається підготовкою адмінреформи. «Нам треба значно скорочувати апарат, вдосконалювати роботу виконавчої влади, прибрати дублювання функцій», – сказав Віктор Янукович. 

17 листопада 2010 року Прем’єр-міністр України М. Азаров провів засідання Кабінету Міністрів.
Сьогодні ми відзначаємо День працівників сільського господарства. Від усього серця вітаю наших селян зі святом! Своєю самовідданою працею вони навіть в таких екстремальних умовах, які склались в поточному році, досягають доброго результату. У всі часи напружена хліборобська праця залишається визначальною складовою розвитку нашої держави, запорукою її процвітання і розвитку. Ваші працьовиті руки, природна мудрість, багатий досвід живлять сьогодні українську ниву. 
Очевидно, що наші родючі ґрунти – це велика конкурентна перевага України в сьогоднішньому світі, і тому інтенсивний розвиток агропромислового сектору – національний пріоритет в тій програмі кардинальних перетворень, яку ми втілюємо в життя. 
Отже, вітаючи працівників сільського господарства зі святом, водночас хочу побажати їм волі і наснаги для дуже масштабних реформ, які попереду. Ми свідомі того, що для повного відродження села потрібно ще багато зробити: передусім здійснити намічені реформи, створити сучасну, дієздатну інфраструктуру АПК, забезпечити належні умови для достойного життя селян. Уряд всіляко сприяє і буде сприяти просуванню вітчизняної аграрної продукції на світові ринки та захищати вітчизняного виробника від недобросовісної конкуренції. 
Верховна Рада України розпочала розгляд проекту Податкового кодексу в другому читанні. Найголовніший чинник привабливого інвестиційного клімату в Україні – це, безумовно, податкова реформа. Вчора парламент затвердив 5 основних розділів, в тому числі, розділ «Загальні положення». Таким чином, законодавець прийняв Концепцію податкової реформи.  
Це визначна подія. 
Податкова реформа – надзвичайно складна, масштабна і відповідальна справа. Перетворення, які відбудуться в країні завдяки податковій реформі, визначать життя наступних поколінь. Податковий кодекс зачіпає інтереси мільйонів наших співгромадян. В ньому, як я казав неодноразово, для одних є плюси, для інших мінуси. 
У нас вільна демократична країна, тому вчора ті, хто побачив в кодексі мінуси, – вийшли на вулиці і заявили про свою незгоду. 
Уряд з повагою ставиться до всіх громадян, до всіх законних інтересів, але, наголошую, що рішення ми приймаємо в інтересах переважної більшості нашого суспільства. Так, багатьом підприємцям доведеться перебудовувати свою діяльність згідно з європейськими, цивілізованими нормами. Але робиться це для того, щоб виграло все суспільство, щоб економіка, отримавши потужні стимули для прискореного розвитку, дала нам можливість вийти на принципово нову якість життя.
Я із задоволенням можу відзначити, що більшість у Верховній Раді України виходить саме з такої позиції – підтримує податкову реформу і йде до затвердження, без перебільшення, доленосного для України Податкового кодексу. 
Всім прошу підготуватися до масштабного вивчення основних положень цього системного закону і їх роз’яснення платникам податків. Ми повинні зробити все так, щоб введення в дію нових норм пройшло з мінімальними ускладненнями. Безумовно, треба також ретельно аналізувати практику втілення в життя податкової реформи і миттєво реагувати, якщо виявляться якісь помилки або недоречності. Вони завжди трапляються під час реалізації таких масштабних проектів, і головне – вчасно і точно вносьте корективи.
Уряд завершив чергові переговори з місією Міжнародного валютного фонду в рамках перегляду програми співпраці. В цілому я задоволений цим етапом співробітництва з фондом. Як завжди, це відбувається з нашими вимогливими і водночас вкрай відповідальними кредиторами, ці переговори були непрості. Проте можу засвідчити, що ми вийшли на новий рівень взаєморозуміння і взаємодовіри. МВФ пересвідчився, що українська влада добросовісно виконує свої зобов’язання. Ми однаково оцінюємо, що головне надбання діяльності нашого Уряду – це досягнення макроекономічної і фінансової стабільності. 
Як я вже зазначав, економіка України відновлюється. Останні дані Державного комітету статистики це підтверджують. Промислове виробництво за 10 місяців зросло на 10,7%. За січень-жовтень валовий внутрішній продукт зріс на 4,6%, при цьому з жовтня ВВП збільшився на 5,7%. 
Окремо слід зазначити істотне нарощення виробництва машинобудування – на 33%, хімічної та нафтохімічної промисловості – на 20%, металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів. За жовтень зростання цих виробів склало 12%. За 9 місяців в Україні введено в експлуатацію в 1,6 рази більше житла, ніж за аналогічний період минулого року. 
Але, на превеликий жаль, ми ще не вийшли на докризові обсяги будівництва. Забудовники чекають зростання цін і не поспішають продавати житло за цінами, які суттєво знизились на останній час. Мінрегіонбуд має знайти стимули для таких забудовників. Того рівня рентабельності, який мали забудовники у 2006-2007 роках, вже не буде. Вони повинні зрозуміти, що якщо ми вийдемо на нормальну рентабельність, це буде дуже добре для всіх. 
Відповідно, сформувався високий попит на послуги вантажного транспорту. Тільки залізницею за 10 місяців поточного року було перевезено на 12% більше вантажів, ніж роком раніше. Пожвавилося і вкладення в економіку країни іноземних інвесторів, які за 9 місяців зросли на 6,4%. Обсяг роздрібного товарообігу в порівняльних умовах зріс на 5,8% до відповідного періоду 2009 року. 
Стабільно підвищується рівень громадян, збільшуються їх заощадження, за жовтень більше, як на 3 млрд. грн. Середньомісячна заробітна плата проти минулорічної збільшилась у номінальному обсязі майже на 20%. Ця стабільність буде продовжена і наступного року. 
Керівник місії пан Арванітіс вчора заявив, що місія досягла порозуміння на рівні експертів з представниками органів влади щодо питання про завершення першого перегляду програми. Таким чином, Рада директорів МВФ до кінця року може розглянути питання про завершення перегляду програми. Результатом стане виділення траншу в розмірі біля 1,6 млрд. доларів США. 
Хочу нагадати, що з першого траншу МВФ ми не витратити на даний час жодного центу. В першу чергу, ці кошти нам потрібні не як ресурс на поточні потреби, а як резерв, який перекриває ризики першого етапу здійснення реформ, а також як сигнал міжнародним інвесторам, що Україні можна знову довіряти і покладатися як на абсолютно надійного партнера. 
Цей сигнал у світі почутий і відповідно оцінений, всі системні інвестори, міжнародні фінансові організації вважають, що Україна вдало повернулася на ринок капіталів, зацікавила світ новою економічною політикою. Взагалі, на відміну від попереднього Уряду, ми всі кредити, я підкреслюю, всі кредити витрачаємо виключно на розвиток, на інфраструктурні проекти. 
Уряд постійно тримає на контролі питання соціального захисту населення, визначальні соціальні стандарти. Посадови оклади працівників бюджетної сфери в поточному році переглядалися вже 4 рази. У травні 2010 року ми прийняли рішення про збільшення посадового окладу працівника 1 тарифного розряду єдиної тарифної сітки, з 1 січня, до речі. Також збільшення було запроваджено з 1 квітня, з 1 липня, з 1 жовтня. Відповідно пропорційно збільшувалися посадові оклади інших працівників бюджетної сфери. 
Сьогодні на розгляд Уряду виноситься рішення щодо чергового підвищення цього індикатора з 1 грудня. Як рішення Уряду відобразиться на рівні оплати праці цієї категорії працівників? Наприклад, посадовий оклад бібліотекаря, порівняно з початком року, збільшиться майже на 100 грн. в місяць. Вчителя вищої категорії – на 117 грн., лікаря-терапевта вищої категорії – на 125 грн. Звертаю увагу, що це тільки посадовий оклад. 
Фактично збільшення буде ще вищим, адже практично всі працівники бюджетної сфери мають надбавки і доплати до посадового окладу, наприклад, за вислугу років – від 10 до 30%, за складність і напруженість у роботі – до 50%, за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників, за сумісництво професій, посад – до 50%, за науковий ступінь – от 15 до 25, за класне керівництво – до 20%, за престижність праці – 20%, бібліотечним працівникам за особливі умови роботи – 50% тощо. В цілому підвищення отримають майже 3,5 млн. працівників бюджетної сфери.
Проведення податкової реформи дозволить в 2011 році залучити більше 20 мільярдів гривень внутрішніх інвестицій, в 2012 році їх обсяг може становити близько 100 млрд. грн. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з журналістами центральних телеканалів і інформаційних агентств. 
«Податкова реформа дозволить використовувати в економіці вже в наступному році на 20 мільярдів більше інвестиційних ресурсів на оновлення і модернізацію нашої економіки. На 2012 рік ми плануємо, що ця сума зросте приблизно до 100 мільярдів», - наголосив Микола Азаров. При цьому він додав, що інтерес у представників бізнесу інвестувати в економіку з'явиться після прийняття Податкового кодексу, який передбачає, що підприємства не будуть платити податок на прибуток, якщо ці кошти вкладатимуться в модернізацію виробництва. Прем'єр-міністр уточнив, що після вливання в економіку цих коштів буде значно збільшено кількість нових робочих місць. 
«Ці робочі місця не будуть місцями на базарі, а будуть пов'язані з новими технологіями, з інноваційним характером розвитку нашої країни, з більшими зарплатами», - сказав він. 
Крім того, Глава Уряду підкреслив, що збільшення внутрішніх інвестицій стане додатковим поштовхом для активізації іноземних інвесторів. 
«Безумовно, як тільки зарубіжний бізнес побачить, що і наш власний бізнес почав вкладати гроші в країну – він підтягнеться. Бо скільки б ми зараз не агітували іноземців вкладати кошти, вони насамперед дивляться на наших бізнесменів», - наголосив Микола Азаров.
За його словами, проведення податкової реформи дозволить з 2011 року перейти на автоматичне повернення податку на додану вартість.

Категорія: Політика | Додав: Адмін (26.11.2010)
Переглядів: 1493 | Теги: Україна, Розвиток | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
теги
Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Мережі
Пошук
Годинник
Статистика
Счетчик PR-CY.Rank
PR-CY.ru
 



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Архів записів
 
 
Архітектор © 2008-2024