Меню сайту
Категорії розділу
Архітектура [12]
Житлово-комунальне господарство [9]
Екологія [2]
Політика [7]
Різне [37]
Наше опитування
Як ви оцінюєте роботу Носівської РДА
Всього відповідей: 29
Банери

Носівські сайти
Погода
Погода Носівка Прогноз погоди у Чернігові Прогноз погоди у Києві
Каталог статей
Головна » Статті » Статті » Різне

Вирішує проблеми рада – краще живе громада

У Носівці широко відзначили свято, до якого причетні і ті, хто має право обирати, і хто гідний бути обраним. Як дорогих гостей, із хлібом і сіллю дівчата в національних костюмах зустрічали народного депутата України Івана Куровського та голову обласної ради Наталію Романову. Учасники зібрання – голови та секретарі, депутати, керівники установ, підприємств і організацій, які частку своєї трудової біографії присвятили роботі в органах місцевого самоврядування – тій ланці влади, яка найближча до людей, їхніх запитів і щоденних проблем.

Ольга САМОКИША: «Ми багато чому навчилися і багато що зробили»

– Районну раду на місцях представляють 51 депутат. Серед них авторитетні та досвідчені директори ЗАТ «Нива» Григорій Супрун, ТОВ імені Стратилата Михайло Власенко, Носівського відділення ТОВ «Агрікор» Володимир Закалюжний, Носівської селекційно-дослідної станції «Еліта» Наталія Буняк. Вони надають допомогу ФАПам, школам, на лікування малозабезпеченим громадянам та багатодітним сім’ям, благоустрій пам’ятників, вулиць, кладовищ, транспортні послуги. Такі та інші питання вирішують і депутати сільських рад. Успішно справляються з соціальними проблемами Калинівська сільська рада (голова Іван Ко ломієць), Мринська (Люд мила Кунтиш), Дер жа нівська (Надія Трухан), Степовохутірська (Ірина Передерій), інші, які виконали план бюджетних надходжень. Прикладом є й депутати обласної ради Михайло Шумейко, Ярослав Кожушко, Олександр Харчук, Раїса Ясочка, Михайло Заболотний та Роман Мех. Вони надали допомогу для ремонту Хотинівської школи, дитсадка «Барвінок», на закупівлю холодильників для міських ЗОШ №2 і №4, Рівчак Степанівської та Селищанської шкіл, ЦРЛ, електроплити та пральної машини для дитсадка «Дзвіночок», спортінвентаря для ДЮСШ тощо. Велику підтримку району надає народний депутат України Іван Куровський. Завдяки Івану Івановичу вирішено багато важливих соціальних проблем: газифікація, ремонт і реконструкція шкіл, ФАПів, лікарень, придбання меблів, холодильників, телевізорів, комп’ютерів, ксероксів, сценічних костюмів, спортінвентаря, одягу дітям-сиротам, надання матеріальної допомоги. В нинішньому році за сприяння Івана Івановича надійшли державні субвенції на реконструкцію об’єктів соціально-культурної сфери: Червонопартизанської і Хотинівської ЗОШ, їдальні дитсадка в селі Хотинівка, спортзалу Іржавецької ЗОШ, дитсадка «Барвінок», газифікацію Держанівської ЗОШ і будівництво Носівської ЗОШ №5. Загалом на суму 3 млн. грн. Також за клопотанням Івана Куровського, народного депутата Олега Ляшка і вихідця з села Козари міністра Кабінету Міністрів Петра Крупки було виділено 18 млн. грн. на ремонти доріг. Носівщина ніколи не отримувала таких коштів. Їх освоїли. І тепер приємно проїхати дорогами протяжністю 24 кілометри, де десятки років були одні вибоїни. Завдяки турботі Петра Миколайовича в його рідному селі, де сільським головою сестра Катерина Миколаївна, облаштовано кладовище, реконструйовано тепломережу і водопостачання до дитсадка, будинку культури і адмінприміщення. Постійно надходить допомога школі, проплачено концертні костюми і поїздку дитячого танцювального колективу «Пролісок» на фестиваль у місто Судак. А недавно за підтримки земляка-міністра голова обласної ради Наталія Романова вручила ключі від новенького автобуса для сільської громади. Наталія Андріївна надає допомогу і Носівському району. Зокрема, підвели газ у віддалене село Роздольне: його жителі, переважно пенсіонери, так довго чекали.

Багато тут залежить від сільських голів. Серед тих,хто складає кістяк, досвідчені і компетентні Ніна Ковбаса (Лихачівська сільська рада), Людмила Кунтиш (Мрин ська), Валерій Білодід (Хотинівська), Сергій Слісаренко (Плосківська), Тамара Тищенко (Іржавецька). Але їм, як і колегам, заважає недосконале законодавство, що регулює питання місцевого самоврядування. Надія на його реформу, котра давно назріла.

Іван КУРОВСЬКИЙ: «Відроджене село – багата держава»

– Запрошення на свято місцевого самоврядування для мене це ще одна добра нагода зустрітися зі своїми виборцями, для яких я працюю і в парламенті, і в ПП «Агропрогрес». Землі в селах Степові Хутори,  Коломійцівка, Калинівка, Рівчак-Степанівка, Софіївка, Ганнівка, Макіївка були в глибокій соціальній кризі. Замість того, щоб щедро колосилися хліба, «родили» добротно тільки бур’яни. Тепер люди мають роботу, одержують нормальну зарплату, виплати на паї, чого ніколи не було. Благоустроюємо населені пункти, беремо на своє утримання школи, допомагаємо медицині і культурі. Робимо все, щоб покращилося життя людей. Але далеко не все робить держава. Вона у великому боргу перед селом. Хлібороби не можуть вигідно продати зерно, яким завалені склади, молоко, м’ясо. У бюджеті рад коштів вистачає лише на зарплату. Місцева промисловість не працює. Немає підтримки вітчизняного виробника. Виходить, що краще завозити, ніж виробляти. І все ж, я вірю в здоровий глузд. Верховна Рада прийме ефективні закони на користь селян. Частина коштів залишатиметься в місцевих бюджетах. Тоді відродимо село, а значить – заживе держава.

Наталія РОМАНОВА: «Про грами, які виконуємо»

– Я задоволена плідною роботою голови Носівської районної ради Ольги Самокиші та її команди. Приємно допомагати тому, хто хоче працювати. На мої звернення завжди ділом відгукуються, окрім Івана Івановича, народні депутати Валерій Дубіль, Олег Ляшко та Віктор Корж. Вони сприяють, щоб на Чернігівщину, а значить і в Носівський район, надходили субвенції – кошти на соціальні потреби. І добре, що їх тут освоюють. Завдяки конструктивній позиції обласної ради до сіл прокладають дороги з твердим покриттям, надходить санітарний автотранспорт для медичного обслуговування сільських жителів, автомашини, скутери і комп’ютери для дільничних інспекторів. Успішно діють програми: «Шкільний автобус» і «Власний дім», йде реформування комунального господарства. Щодо останньої програми Олег Ляшко запропонував змінити положення – виділяти кошти залежно від розміру території області, від чого аграрна Чернігівщина виграла. Нам треба берегти землю, не віддавати в чужі руки, які часто-густо її вироджують. Рідна земля – щедра. Турбота про неї обертається збільшенням обсягів виробництва продукції. А це насамперед – робочі місця і заробіток, розвиток малого та середнього бізнесу.

Надія ТРУХАН: «Допоміг народний депутат – і в глибинку прийшов газ»

– Багато років з часу газифікації району без голубого палива залишались віддалені села Адамівка та Держанівка. Давня мрія про велике благо для селян здійснилася завдяки солідній допомозі народного депутата України Івана Куровського. Поклали підвідний газопровід, залишилось підключити до мережі амбулаторію та школу. Закупили стоматобладнання, обгородили кладовище тощо, за що Івану Івановичу дуже вдячні жителі цих сіл. Від імені їх Надія Олексіївна вручила народному депутату живі квіти.

За відчутну допомогу освітнім закладам району від імені великої армії педагогів це зробила і завідуюча відділом освіти райдержадміністрації Наталія Баришовець. Нагороди і святковий концерт

За активну депутатську діяльність голова районної ради Ольга Самокиша вручила Почесні грамоти і подарунки. Їх удостоєні Тетяна Бруй, Світлана Олійник, Анатолій Савченко, Іван Марушко, Петро Пилипенко, Григорій Бровко, Ярина Чухліб, Михайло Бондаренко, Валентина Пасічник, Людмила Марчук, Петро Романченко, Надія Романець, Василь Чорнозуб, інші.

Т.в.о. голови райдержадміністрації Віталій Острянко за досягнуті успіхи в розвитку територій вручив Почесні грамоти головам Лихачівської, Степовохутірської та Хотинівської сільських рад Ніні Ковбасі, Ірині Передерій та Валерію Білодіду. Подяки одержали сільські голови сіл Плоске та Мрин Сергій Слісаренко і Людмила Кунтиш. Відбувся великий святковий концерт. Пісні і танці винуватцям торжества і високоповажним гостям дарували кращі виконавці і творчі колективи районного і Козарівського сільського будинків культури, школи мистецтв та Носівської районної гімназії.

Микола КОХАН

Носівський район Деснянська правда 11 грудня 2008 р. № 142

 

Категорія: Різне | Додав: Адмін (12.12.2008)
Переглядів: 1356 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
теги
Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Мережі
Пошук
Годинник
Статистика
Счетчик PR-CY.Rank
PR-CY.ru
 Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Архів записів
 
 
Архітектор © 2008-2023