Меню сайту
Категорії розділу
Архітектура [12]
Житлово-комунальне господарство [9]
Екологія [2]
Політика [7]
Різне [37]
Наше опитування
Найбільша шкода об'єкту благоустрою
Всього відповідей: 17
Банери

Носівські сайти
Погода
Погода Носівка Прогноз погоди у Чернігові Прогноз погоди у Києві
Каталог статей
Головна » Статті » Статті » Різне

Rzeczpospolita: Час на нові джерела енергії

Електрику вже нині можна виробляти, використовуючи відновлювальні джерела енергії у безпечний і надійний спосіб. А коли витрати на виробництво "чистої електроенергії" впадуть, ми відмовимося від викопних видів палива та атомної енергії, – пише геолог.

Перспективи використання відновлювальних джерел енергії ніколи не виглядали кращими, навіть беручи до уваги рецесію. Нові технології розвиваються так швидко, що починають загрожувати старим. Тому деякі захисники традиційних джерел енергії стали висувати аргументи проти нових джерел енергії, вказуючи на очікувані загрози.

Протест велетів. У 2008 р. уперше і Європейська Унія, і США впровадили більше потужностей з виробництва енергії з відновлювальних джерел, ніж із викопних видів палива (в тому числі палива для АЕС). Із кінця 2004 р. до кінця 2008 р. загальний обсяг енергії, що походить із нових джерел, виріс на 75% до 280 гігаВатт, включаючи шестиразове зростання потужностей виробництва енергії з фотовольтаїчних (сонячних) елементів – до понад 16 гігаВатт, і 250% зростання потужностей вітрових електростанцій – до 121 гігаВатт. США обігнали у сфері виробництва електроенергії з вітру Німеччину. Китай розташований недалеко за ними, і подвоює власні потужності п’ятий рік поспіль.

Світове виробництво енергії з сонячних елементів зросло на 85% до 7,9 гігаВатт. Таке зростання можливе навіть під час рецесії, оскільки 73 країни поставили собі конкретні цілі у сфері відновлювальної енергетики, а щонайменше 64 держави намагаються цієї мети досягти. Варто зауважити, що 45 країн і 18 штатів чи провінцій запровадили тарифи, за яких споживачі платять нижчі ціни за електроенергію, що походить із нових джерел.

Урядові програми і піонерські інвестиції приносять ефекти. У Німеччині електроенергія, що походить із нових джерел, досягла 15,3% обсягу всього її виробництва, а відновлювальна енергетика складає майже 10% всієї енергії, що виробляється у країні.

Перехід Німеччини на відновлювальні джерела енергії викличе значне скорочення обсягу викидів окису вуглецю – на більший обсяг, ніж його виробляють усі німецькі авто разом. Це дає змогу економіці також заощадити 17 мільярдів євро на витратах на енергію, вироблену з традиційних джерел.

Компанії, що працюють у відновлювальній енергетиці, під час конференції у 2008 р. у Барселоні дійшли консенсусу, що такі технології впродовж 40 років зможуть задовольнити усі енергетичні потреби світу.

Є, проте, також люди, що не бажають змінювати існуючий статус-кво, який спирається на ядерну енергію, яка походить із викопних джерел. На нові пропозиції вони реагують дуже рішуче. У березні EDF і E.ON [одні з найбільших енергетичних компаній у Великобританії – ред. Rz] рекомендували британському уряду обмежити використання відновлювальних джерел на користь атомної енергії.

Обидва енергетичні велети вважають зусилля з досягнення 35% частки відновлювальної енергетики у виробництві електроенергії у Великобританії – як того хоче уряд – не тільки нереалістичними, але й шкідливими для атомної енергетики. Вони стверджували, що через те, що електроенергію з відновлювальних джерел не можна буде виробляти постійно, незалежно від погоди, необхідним буде будівництво додаткової електростанції на вугіллі.

Безпечна і надійна. Прихильники нових джерел енергії відхиляють ці аргументи. Німецькі компанії довели у 2007 р., що існує можливість виробляти електроенергію, використовуючи відновлювальні джерела у безпечний і надійний спосіб – і без допомоги традиційної енергетики. Вони поєднали 36 децентралізованих електростанцій і теплоелектроцентралей – вітрових, сонячних, працюючих на біогазі, і таких, що використовують енергію води, у загальнонаціональну мережу, яку контролював центральний комп’ютер.

Використовуючи точну інформацію про погоду, вони змусили гідроакумулюючу електростанцію та електростанцію на біогазі в разі потреби компенсували нестачу вітрової та сонячної енергії. Система була встановлена так, аби постачати енергію в необхідних обсягах для задоволення однієї десятитисячної потреб Німеччини в електроенергії. Вона працювала досконало 24 години на добу, незалежно від погоди.

Компаніям EDF і E.ON, можливо, насправді йдеться про те, що на одночасні програми розвитку відновлювальної енергетики та відродження ядерної енергетики не вистачить грошей. Нафтові гіганти також уникають використання відновлювальної енергетики у великих масштабах. Shell i BP визнали, що використання енергії вітру та сонячної енергії не є "вигідним із економічної точки зору". Але Асоціація виробників фотовольтаїчної енергії у Великобританії [UK PV Manufacturers Association] – членом якої є моя компанія Solarcentury – передбачає, що впродовж п’яти років виробництво електроенергії з фотовольтаїчних елементів та традиційних джерел, навіть у Великобританії, зрівняється.

Два бачення. Незабаром ми дізнаємося, хто має рацію. Запропоновані два бачення майбутнього. Одна сторона планує багатолітнє використання викопних видів палива і атомної енергії разом зі зростанням їхнього обсягу, незалежно від потреби обмеження викидів окису вуглецю. Інша вказує на те, що витрати на виробництво "чистої енергії" повинні зменшуватися, а розширення використання нових джерел енергії приведе до відмови від більшості – якщо не всіх – видів викопного палива і атомної енергії.

Уряди та інвестори платитимуть і вирішуватимуть – майбутнє планети значною мірою залежить від їхнього рішення.

Ця стаття була опублікована 26 травня 2009 року у The Financial Times

Автор: Джеремі Леґґетт [Jeremy Leggett] – колишній геолог. Працював у нафтовій промисловості, зокрема на BP, а також Shell. Надалі пов’язав своє життя з Greenpeace, застерігаючи щодо небезпеки глобального потепління. Закликає до загальної відмови від викопних видів палива, а також атомної енергії і заміщення їх енергією з відновлювальних джерел. Є засновником і президентом Solarcentury, компанії, що виробляє пристрої, які дають змогу використовувати сонячну енергію
Назва оригіналу: Czas dla nowych źródeł energii
Джерело: Rzeczpospolita, 12.06.2009

Категорія: Різне | Додав: Адмін (30.06.2009)
Переглядів: 1289 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
теги
Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Мережі
Пошук
Годинник
Статистика
Счетчик PR-CY.Rank
PR-CY.ru
 



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Архів записів
 
 
Архітектор © 2008-2024