Меню сайту
Категорії розділу
Архітектура [12]
Житлово-комунальне господарство [9]
Екологія [2]
Політика [7]
Різне [37]
Наше опитування
Найбільша шкода об'єкту благоустрою
Всього відповідей: 17
Банери

Носівські сайти
Погода
Погода Носівка Прогноз погоди у Чернігові Прогноз погоди у Києві
Каталог статей
Головна » Статті » Статті » Екологія

Мобільний зв’язок і людина

Будівництво базової станції мобільного зв’язку на адмінбудівлі в центрі міста має переважно негативну реакцію Носівчан. Особливо обуренні ті, хто працює тут, і проводитиме третину свого життя з потенційно небезпечним об’єктом над головою. Тим часом існує і інша думка, про відсутність негативного впливу на організм людини електромагнітних хвиль, які випромінюють засоби мобільного зв’язку.

Для встановлення істини звернемось до Інтернету – найоб’ємнішого джерела інформації. „Мобілки можуть викликати рак”, „Стільниковий зв’язок  негативно впливає на роботу центральної нервової системи”, „Мобільний зв’язок і вагітність не сумісні”, „Не купуйте дитині мобілку!” – ось невелика частина заголовків матеріалів, які розповідають про негативний вплив нового і такого зручного засобу зв’язку. За ради істини слід відмітити, що матеріали про відсутність негативного впливу стільникового зв’язку, також присутні у „всесвітній павутині”.

Розділилися думки фахівців:

Майк Репачолі, координатор Комітету з радіації й захисту здоров'я людини й навколишнього середовища Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) – „Дотепер відсутні достовірні підтвердження того, що використання мобільного телефону або тривалий вплив сигналу від базової станції викликає які-небудь зміни в стані здоров'я людей. ВООЗ протягом останніх 8 років усіляко стимулювала дослідження в цій області. Однак у жодній науковій публікації або в результатах досліджень не знайдено свідчень шкідливого впливу радіочастотного діапазону на людину”.

Геннадій Онищенко, головний державний санітарний лікар Російської Федерації,  керівник Федерального агентства по нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини – „У цьому випадку є певна обґрунтована тривога, тому що випромінювання, яке відбувається в результаті використання мобільних телефонів, має певний шкідливий вплив. Є деякі дані про те, що з'являються онкологічні захворювання. Це залежить від частотної характеристики телефонів, від їхньої захищеності. Невипадково ми контролюємо це питання, і говоримо, що дійсно є певна обґрунтованість у тій тривозі, яку ми висловлюємо".

Сергій Бережнов, перший заступник міністра охорони здоров’я, Головний державний санітарний лікар України
- „Якщо буде безсистемне і безконтрольне використання, застосування, розвиток тих джерел, які випромінюють електромагнітні поля, то це може створити дуже небезпечну ситуацію для людей. Якраз роль санепідемслужби в цьому питанні, зробити все для того, щоб звести до мінімуму той негативний вплив, який може бути від тих джерел, у тому числі від джерел базових станцій, які використовуються для зв’язку. Не завжди вдається показати прямий вплив електромагнітного поля, але ми бачимо, що збільшується кількість серцево-судинних розладів і розладів з боку центральної нервової системи. Ми бачимо, як зменшується активність імунної системи і цілий ряд інших моментів, які призводять до погіршення якості життя”.

Це думки фахівців, а є ще реалії нашого життя. У Державних санітарних нормах сказано, що рівень електромагнітного випромінювання не повинен перевищувати 2,5 мікровата на квадратний сантиметр. Усе, що менше – безпечно. Усе, що вище – небезпечно. На кожну базову станцію повинен бути складений санітарний паспорт. Це регламентуючий документ, який видається тільки на ті об'єкти, які відповідають усім санітарним правилам. Якщо об'єкт не відповідає нормам, санітарний паспорт на нього не видається.

Це в ідеалі, на справді ж ці паспорти не рідко видають організації, які не мають фахівців необхідної кваліфікації, та відповідної апаратури. Та і в процесі експлуатації невідомо, чи перевіряються рівні випромінювання, чи ні?

Прикро, але складається таке враження, що турбота про наше з вами здоров'я потрібна лише нам.

Відносно станцій, що розміщені на дахах будівель, думка Любов Некрасової, Головного лікаря Центральної санітарно-епідеміологічної станції МОЗ України
- „Якщо правильно проведені прорахунки, розрахунки висоти розміщення  антени передаючої, базової станції, то вона не має впливу, наприклад, на тих людей, які проживають чи працюють в цій будівлі. Але, якщо взяти, провести вимірювання, наприклад, на відстані 50-60-70 метрів, то якраз густота і щільність потоку електромагнітного випромінювання уже буде максимальною”.

З прочитаного в Інтернеті, можно зробити висновок: якщо у вас відмінне здоров'я, то занадто вже турбуватися про шкідливість мобільного зв’язку не варто. Але все-таки дотримання елементарних правил піде тільки на користь. А от усім тим, хто не може похвалитися ідеальним здоров'ям (похилий вік, спадковість), а також дітям і їхнім батькам варто пам’ятати, що електромагнітне випроміненння несе потенційну небезпеку для здоров'я. Зараз проводяться сотні експериментів з мобільним зв'язком і людиною. Дані виходять непрямими шляхами. Адже ніхто не дасть дозвіл провести експеримент над живими людьми. Медики можуть будувати тільки гіпотези. Одним словом, усі ми утягнені у величезний експеримент. Панікувати причин немає. Однак варто по можливості відгородити себе від потенційних проблем зі здоров'ям. Адже тим і відрізняється людина від решти живих організмів, що вона може вивчати і робити висновки.

Повертаючись до станції на даху адмінбудівлі, хочу нагадати ще про одну небезпеку – дах будівлі не розрахований на таке навантаження, яке створює на нього вежа з антенами.

 

Категорія: Екологія | Додав: Адмін (24.10.2008)
Переглядів: 1398 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
теги
Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Мережі
Пошук
Годинник
Статистика
Счетчик PR-CY.Rank
PR-CY.ru
 



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Архів записів
 
 
Архітектор © 2008-2024