23 вересня 2009 року в Носівському міському парку проводилась в рамках Всеукраїнська акція “Запобігти. Врятувати. Допомогти”, метою якої є здійснення агітаційно-пропагандистських заходів щодо навчання населения основам безпеки життєдіяльності, а також інформування громадськості про діяльність оперативних підрозділів. В ході проведення акції було залучено такі служби Носівський РВ ГУМНС, швидку медичну допомогу Hocівської районної лікарні, аварійну службу газу та відділення ДАІ. Даними оперативними службами було проведено навчання населения правилам безпеки життєдіяльності, дії населения при витоках газу, правила дорожнього руху та надання першої медичної допомоги потерпілим. Служби на практиці показали дії при виникненні надзвичайних ситуацій.
Щорічно на Чернігівщині виникає 2500 - 3000 надзвичайних подій, внаслідок яких гине близько 400 чоловік, а понад 1000 одержує травми. Державі та особистому майну громадян завдаються матеріальні збитки на десятки мільйонів гривень. Як свідчить аналіз, причиною майже 90% трагедій є так званий "людський фактор".
3 огляду на це, у відповідності до рекомендаций МНС Украни, та з метою здійснення агітаційно-пропагандистських заходів щодо навчання населения основам безпеки життєдіяльності, а також інформування громадськості про діяльшсгь оперативних підрозділів, відповідно до графіку затвердженого заступником голови Чернігівської обласної державної адміністрації в травні цього року в м. Носівка на території Носівського міського парку було проведено громадську акцію "3aпобігти. Врятувати. Допомогти". В ході проведення акції було залучено Носівський РВ ГУМНС, швидку медичну допомогу Hocівської районної лікарні, аварійну службу газу та відділення ДАІ.
В ході проведения акції даними оперативними службами було проведено навчання населения правилам безпеки життєдіяльності, дії населения при витоках газу, правила дорожнього руху та надання першої медичної допомоги потерпілим. Служби на практиці показали дії при виникненні надзвичайних ситуацій.
Наше життя швидкоплинне i вимагає від нас фізичного та розумового напруження, сил, мужності та героїзму. Кожей повинен виконувати свої професійні обов’язки. Рятувальники щодня ризикують своїм життям. Вони в мирний час ідуть у бій: завжди туди, де важко, де біда, в огонь i воду, під землю i на найвищі вершини. Про те героями не народжуються, а ними стають. I від того, в якому оточенні виховуються наші діти, в яких родинах, залежатиме, хто в майбутньому прийде на зміну рятувальникам-професіоналам.