Тим, у кого немає вдома кондиціонера, у спеку доводиться несолодко, особливо якщо немає можливості вибратися до водойми або провести кілька годин у прохолодному торговому центрі, кафе або кінотеатрі.
Від покупки кондиціонера утримує страх переохолодження - прикладів підхопили застуду в літню спеку від неправильного використання кондиціонерів завжди вистачає. Також зазвичай неактуальні кондиціонери для тих, хто живе в орендованих квартирах або планує найближчим часом квартиру змінити.
Однак кондиціонери з'явилися порівняно недавно, а спека - дуже давно. Народна мудрість накопичила поради для зниження температури в звичайній міській квартирі. Отже, рейтинг порад для досягнення прохолоди в квартирі:
Порада 1. «Дзеркальні вікна»
Заклейте вікна спеціальною сонцезахисною плівкою з відбиваючим ефектом. Така плівка продається в будівельних магазинах, іноді у відділах побутової хімії, відділах «Товари для дому» і т.п. Вартість 40-50 гривень, однієї упаковки вистачить, щоб заклеїти два вікна. Така плівка відбиває і світло, і тепло.
Якщо плівки немає під рукою, можна скористатися харчової фольгою або купити пакувальну дзеркальну плівку у продавців квітів. Вся процедура наклейки займе не більше півгодини, а квартира відразу стане набагато комфортнішою.
Порада 2. «Закрите місто»
Ми звикли відкривати вікна в жарку погоду, однак при температурі вище 30 градусів це не актуально, ми тільки впускаємо гаряче повітря в квартиру. Вдень вікна краще закривати, особливо якщо вони виходять на одну сторону і немає можливості влаштувати протяг. Провітрювати квартиру оптимально вночі.
Порада 3. «Алюмінієве обгортання»
Якщо у вас у ванній гарячі рушникосушки, то вони значно підвищують температуру у ванній кімнаті і у всій квартирі. Оберніть рушникосушки фольгою, і ви зможете знизити температуру на кілька градусів.
Порада 4. «Водні процедури»
Найчастіше розпилюйте воду в повітря і на штори. Приберіть килими і частіше протирайте підлогу дуже холодною водою.
Порада 5. «Осколок льоду»
Заморозьте лід у морозилці великими шматками, наприклад у пластикових контейнерах. Ставте лід в тарілках перед вентилятором. Вентилятор буде ганяти не гаряче повітря, а охолоджене. Ефект слабенького, але все ж кондиціонера. Таким чином можна використовувати і пляшки із замороженою водою.
Порада 6. «Їмо просто»
Намагайтеся якомога менше готувати на плиті, особливо в духовій шафі, так як це відразу підвищує температуру на кухні. Готуйте більше холодних страв - салатів, закусок, окрошки. Переважно готуйте в мікрохвильовій печі. Частіше включайте витяжку, навіть коли не готуєте, через неї вийде нагріте повітря.
Порада 7. «Мода для дому»
Носіть у будинку як можна менше одягу і тільки найлегший, тонкий, з натуральних матеріалів. Мочіть одяг водою з пульверизатора.
Звичайно, всі ці поради не здатні охолодити квартиру так, як це зробить кондиціонер, виставлений на 19 градусів, але, ми сподіваємось, при мінімальних тимчасових витратах вони зроблять ваше перебування у будинку значно більш приємним.
|