Туристично-краєзнавчий зліт школярів, який проходить традиційно наприкінці травня, присвячений 64 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, цьогоріч став ювілейним.
Проведення подібних заходів бере свій початок ще з радянських часів піонерської організації, але був час, коли і цю традицію, як і багато чого іншого, було незаслужено відкинуто в період змін. Проте десять років тому знову відродили туристичні зльоти, переконавшись, що, це не лише згуртовує учнівську молодь, але й несе в собі чимало позитиву: розвиває творчі здібності, дає можливість реалізуватися. Та, власне, яка різниця, як назватися, піонерами, козачатами чи просто школярами, коли мова йде про можливість активного відпочинку у колі друзів, цікаве дозвілля, де всі почуваються учасниками великої, дружної родини.
Перша десятирічка з часу відновлення турзльотів була результативною і змістовною. Тому гостей у лісі за Підгайним не бракувало, як, власне, подарунків, цікавих сюрпризів і приємних вражень.
З цієї нагоди учасників зльоту вітала начальник відділу освіти РДА Н.П. Баришовець, а начальники відділу культури і туризму та молоді і спорту Я.О. Чухліб та В.В. Омельченко відгукнувшись на запрошення, приготували в подарунок колективу будинку творчості дітей та юнацтва, як найбільш активним організаторам заходу, -- сучасний туристичний намет.
Вісімнадцять навчальних закладів району презентували свої команди, які активно демонстрували свої вміння, знання та спритність у конкурсах та змаганнях.
Незважаючи на ігрову форму проведення заходу, тут все було продумано серйозно, з урахуванням минулорічних прорахунків і непередбачуваних ситуацій, про які згадував і застерігав у вітальному слові головний рятівник району В.В. Проценко.
Серйозними були і підходи в оцінюванні учасників поважними суддями, головним з яких був В.В. Селенко-методист обласного центру дитячого та юнацького туризму та екскурсій.
Конкурсна програма була насиченою і цікавою. Щоб отримати звання переможця треба було попрацювати. Позмагатися на смузі перешкод і конкурсі в’язання вузлів, зацікавити участю в географічно-краєзнавчій вікторині і зробити туристичний репортаж. Окрім того учасники реалізували свої творчі ідеї у виготовлених емблемах та компасах.
Переможених у змаганнях не було, оскільки у кожному конкурсі і змаганні хтось неодмінно про себе заявив найкраще, але за загальними очками команда першої міської школи посіла третє місце, другої стала Носівська ЗОШ №2, а перше -- міська школа №4. Всі учасники зльоту отримали пам’ятні призи, посмакували кашею і просто гарно відпочили.
Н. ВОЙТЕНКО,