Якщо газова суперечка з Росією затягнеться надовго і північний сусід багато місяців не буде поставляти газ для України, на власних запасах наша область протягне довше всього.
Тому що Чернігівщина має не тільки трубу, але й газосховища. Енергоспоживання промисловості нашого сільськогосподарського краю - на порядки скромніше інших регіонів.
З 8 січня Чернігівська ТЕЦ скоротила до мінімуму споживання газу і працює переважно на вугіллі. На підприємстві є запас твердого палива - близько 90 тисяч тонн, якого вистачить до завершення опалювального сезону.
Керівники промислових підприємств погодилися витрачати газ мінімально.
Тиск у мережі впав, але кінцеві споживачі області цього не відчули.
Чернігівщина має два підземних сховища газу, Олішівське і Червонопартизанське, з 12, які є в Україні.
- Якщо б газ зі сховищ на Чернігівщині відбирала тільки одна область, його вистачило б на рік, - говорить керівник Мринського виробничого управління підземного зберігання газу Микола Малинський.
-А ми поставляємо газ ще і в деякі населені пункти Київської та Сумської областей. Тому на півроку газ точно є.
Управління працює в напруженому, але штатному режимі. На 12 січня входу газу в Україну не було, транзиту - теж. Йшов розподіл палива з підземного сховища українським споживачам. Були задіяні всі потужності сховища.
- Нічого надзвичайного в цьому немає, - говорить Малинський. - Адже підземні сховища для того й будувалися, щоб безперебійно постачати газ при перебої в трубопроводах. Якщо десь станеться аварія на трубі або, як зараз, газу немає з економіко-політичних причин.
Голова облдержадміністрації Володимир Хоменко повідомив, що фахівці управлінь, науковці та депутати обласної ради готують план антикризових заходів для Чернігівщини. Шукають альтернативи газу. Це буде складова плану соціально-економічного розвитку області на рік, який затверджуватиме сесія обласної ради.
Геннадій ГНИП, тижневик «Гарт», № 3 (2391)